Mustafa SAYIN
Yazı İşleri ve Kararlar Dairesi Başkanı

Malatya ili Battalgazi ilçesinde doğdu. İlköğretimini Battalgazi Gazi İlköğretim okulunda, Orta ve Lise eğitimini Eski Malatya Lisesinde tamamladı. Üniversite eğitimini Anadolu Üniversitesi Muhasebe ve Finansman Bölümünde tamamlayarak mezun oldu.

İlk iş hayatına 1992 yılında Battalgazi Belediyesi Mali Hizmetler Müdürlüğünde tahsildar olarak göreve başladı. 1999-2004 Battalgazi Belediyesi Emlak ve İstimlak Müdürlüğünde görev yapıtı. 2004 -2007 yılları Battalgazi Belediyesi Yazı İşleri Müdürlüğü ve İnsan Kaynakları Müdürlüğü görevlerini yaptı. 2007 Yılında Battalgazi Belediye Başkan Yardımcısı görevine atandı 2007-2014 yılları arası Belediye Başkan Yardımcısı ve Yazı İşleri Müdürlüğü görevini birlikte yürüttü. 2014 yılında Malatya’nın Büyükşehir statüsüne kazanması ile birlikte  2014 -2019 yılları arası  Battalgazi Belediye Başkan Yardımcısı görevini yürüttü.

Battalgazi Belediyesi TS EN ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Temsilciliği görevi, Battalgazi Belediyenin her yıl düzenlediği Uluslararası Kervansaray Buluşması “Melitadan Battalgazi’ye Tarih-Arkeoloji–Kültür Sanat Günleri” etkinlerinin düzenlenmesinde ve Battalgazi Belediyesi İŞKUR projelerinde, Battalgazi Belediyesi Kültür Envanteri Kitabının hazırlanmasında görev almıştır.

2019 yılının nisan ayında  Malatya Büyükşehir Belediyesi Yazı İşleri ve Kararlar Dairesi başkanlığına atandı. Halen Malatya Büyükşehir Belediyesi Yazı İşleri ve Kararlar Dairesi başkanlığı ve Malatya Büyükşehir Belediyesine ait Melid Ulaşım ve Hizmet Grupları San.Tic.A.Ş.’nin Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu başkanı görevini ( Personel Şirketi) yürütmektedir.

Mustafa SAYIN evli ve üç çocuk babasıdır.

Kararlar Şube Müdürlüğü

Şevket DOĞAN

Kararlar Şube Müdürü

1968 yılında Malatya/Hekimhan’da doğdu, ilk Öğrenimini Kuluncak İlçesi Kızılmağara Köyü Hacıhasanlar Mahallesinde, orta ve Lise öğrenimini Malatya Fatih Lisesinde tamamladı. 1992 yılında İstanbul Üniversitesi Orman Fakültesi Orman Mühendisliği Bölümünü bitirdi.

1993 Yılında İstanbul Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü’nde Yüksek Lisans yaptı, Yüksek Lisans yaparken aynı zamanda Orman Bakanlığı İstanbul Çobançeşme Orman Fidanlığında sözleşmeli mühendis olarak çalıştı.

1993-1998 yılları arasında, Dünya Bankası’nca finanse edilen ve Malatya-Elazığ-Adıyaman illerini kapsayan, 110 milyon dolar bedelli “Orta Fırat Havzası Erozyonu Önleme ve Rehabilitasyon Projesi”nin uygulanmasında 5 yıl süreyle sözleşmeli mühendis olarak çalıştı.

1998-2013 yılları arasında Malatya Belediyesi’nde Yazı İşleri Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı. Ayrıca, Malatya Belediyeler Birliği ile Derme Sulama Birliği’nin kuruluş süreçlerinin organizasyonlarını yaparak tamamladı. 2013 yılında Malatya Belediyesi Yazı İşleri Müdürlüğü, Büyükşehir olma süreciyle birlikte Yazı İşleri ve Kararlar Şube Müdürlüğü, 2019 yılında ise Kararlar Şube Müdürlüğü görevi tevdi edildi. Halen aynı göreve devam etmektedir. Evli ve üç çocuk babasıdır.

Yazı İşleri ve Arşiv Şube Müdürlüğü

Tuğrul BUDAK

Yazı İşleri ve Arşiv Şube Müdürü

1982 yılında Darende’de doğdu.İlkokul.ortaokul ve liseyi Malatya’da okudu. Sakarya Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü’nü bitirdi. Bir süre özel sektörde çalıştıktan sonra,2009 yılında askerlik görevini müteakiben Malatya Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğünde kamu hizmetine başlamıştır.2010-2013 yılları arasında Malatya Büyükşehir Belediye Esenlik İmar İnş.ve Tic .Ltd. Şirketinde sırasıyla İdari İşler Şefliği ,İnşaat Emlak Şefliği, Destek Hizmetleri Müd. Yrd. yapmıştır.2013 yılında Malatya Belediyesinde memuriyete başlamıştır.2014 mahalli seçimleri ile birlikte Yeşilyurt Belediyesi’ne naklen atanarak Destek Hizmetleri Müdürü olarak görev yapmıştır. Görevinin yanı sıra Tübitak projelerinde kurum temsilcisi olarak görev yapmıştır.2018 yılında Malatya Büyükşehir Belediyesine Destek Hizmetleri Daire Başkanı olarak naklen atanmıştır.2019 Mahalli seçimleri ile birlikte Yazı İşleri Ve Arşiv Şube Müdürü olarak görevlendirilmiş olup, halen aynı görevi sürdürmektedir.

Kamu İhale Mevzuatı, Yerel Yönetimler ve Kişisel ve Mesleki Gelişim konularında bir çok eğitim semineri ve çalıştaya katılmıştır.