M. Hanifi ACAR
Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanı

1968 yılında Adıyaman İli Çelikhan ilçesinde doğdu. İlk ve Orta ve Lise eğitimini Çelikhan’da tamamladı. Yüksek öğrenimini Trakya Üniversitesi Tekirdağ Ziraat Fakültesinde 1989 yılında tamamladıktan sonra 215. Dönem Yedek Subay olarak Erzurum’da Vatani Hizmetini yaptı.

1991 yılında Şanlıurfa İli Bozova ilçesinde Tarım İlçe Müdürlüğünde Köy grupları Kontrol Mühendisi olarak çalışma hayatına başlayan ACAR, 1992 yılında sınavla Malatya Belediyesine atandı.

Malatya Belediyesi uhdesinde 22.01.1993 tarihinde Park ve Bahçeler Müdür yardımcılığı görevini yürütmeye başlamıştır. 1995 yılında Park ve Bahçeler Müdürlüğü görevini yürütmeye başlayan ACAR, Aynı yıl Başkanlık Genel Sekreteri olarak görevlendirilmiştir.

24.02.2002 yılında Bem-Bir Sen Malatya İl Teşkilatını kurmak için görevlendirilen ACAR, Bem-Bir Sen Malatya Şube Başkanı seçilmiş ve 2014 yılında 4. Kez seçilerek bu görevi kesintisiz yürütmüştür.

08.06.2004 tarihinde İtfaiye Müdürlüğü görevini yürütmeye başlayan ACAR, İki Yıldız Balık Adam, temel itfaiyecilik ve arama kurtarma konularında eğitim almış, şiir ve edebiyata ilgisi bilinmekte olup, doğa yürüyüşleri de yapmaktadır. 6360 sayılı kanunla Şehrimizin Büyükşehir Statüsü kazanmasının ardından 24 Ekim 2021 tarihine kadar İtfaiye Dairesi Başkanı olarak görev yapmış, 25 Ekim 2021 tarihi itibariyle de Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanı olarak görevlendirilmiştir. 

Mehmet Hanifi ACAR, evli ve 4 çocuk babasıdır.

Tarımsal Desteklemeler ve Çiftçi Eğitimi Şube Müdürlüğü

Çetin BOZKURT
Tarımsal Desteklemeler ve Çiftçi Eğitimi Şube Müdürü

Tarımsal Tesisler Şube Müdürlüğü

Çetin BOZKURT
Tarımsal Tesisler Şube Müdürü

Veteriner ve Hayvanat Bahçesi Şube Müdürlüğü

Sami ALTAŞ
Veteriner ve Hayvanat Bahçesi Şube Müdürü

Bitkisel Üretim, Gıda, Yöresel Ürünler İşleme ve Kooperatifler Şube Müdürlüğü

Ebubekir GÜR
Bitkisel Üretim, Gıda, Yöresel Ürünler İşleme ve Koop. Şube Müdürü

Dış İlişkiler ve Hibeler Şube Müdürlüğü

Bayram UZUN
Dış İlişkiler ve Hibeler Şube Müdürü