M. Hanifi ACAR
Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanı

1968 yılında Adıyaman İli Çelikhan ilçesinde doğdu. İlk ve Orta ve Lise eğitimini Çelikhan’da tamamladı. Yüksek öğrenimini Trakya Üniversitesi Tekirdağ Ziraat Fakültesinde 1989 yılında tamamladıktan sonra 215. Dönem Yedek Subay olarak Erzurum’da Vatani Hizmetini yaptı.

1991 yılında Şanlıurfa İli Bozova ilçesinde Tarım İlçe Müdürlüğünde Köy grupları Kontrol Mühendisi olarak çalışma hayatına başlayan ACAR, 1992 yılında sınavla Malatya Belediyesine atandı.

Malatya Belediyesi uhdesinde 22.01.1993 tarihinde Park ve Bahçeler Müdür yardımcılığı görevini yürütmeye başlamıştır. 1995 yılında Park ve Bahçeler Müdürlüğü görevini yürütmeye başlayan ACAR, Aynı yıl Başkanlık Genel Sekreteri olarak görevlendirilmiştir.

24.02.2002 yılında Bem-Bir Sen Malatya İl Teşkilatını kurmak için görevlendirilen ACAR, Bem-Bir Sen Malatya Şube Başkanı seçilmiş ve 2014 yılında 4. Kez seçilerek bu görevi kesintisiz yürütmüştür.

08.06.2004 tarihinde İtfaiye Müdürlüğü görevini yürütmeye başlayan ACAR, İki Yıldız Balık Adam, temel itfaiyecilik ve arama kurtarma konularında eğitim almış, şiir ve edebiyata ilgisi bilinmekte olup, doğa yürüyüşleri de yapmaktadır. 6360 sayılı kanunla Şehrimizin Büyükşehir Statüsü kazanmasının ardından 24 Ekim 2021 tarihine kadar İtfaiye Dairesi Başkanı olarak görev yapmış, 25 Ekim 2021 tarihi itibariyle de Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanı olarak görevlendirilmiştir. 

Mehmet Hanifi ACAR, evli ve 4 çocuk babasıdır.

Tarımsal Desteklemeler ve Çiftçi Eğitimi Şube Müdürlüğü

Çetin BOZKURT
Tarımsal Desteklemeler ve Çiftçi Eğitimi Şube Müdürü

1972 yılı Malatya doğumlu olan Çetin BOZKURT ilk, orta ve lise eğitimini Malatya da tamamladı. Lisans eğitimini Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarla Bitkileri Bölümünden 2000 yılında mezun olarak tamamlamıştır. 2007 yılındaki memuriyet hayatına kadar ticaret ile meşgul olmuştur. 2007  yılında Tarım ve Köy İşleri Bakanlığı Malatya İl Müdürlüğü / Darende İlçesinde Ziraat Mühendisi olarak memurluğa başlamıştır. 5 yıl  kadar hizmet ettikten sonra 2011 yılı Aralık ayında Malatya Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğüne atanmıştır. Bu görevine büyükşehir sürecinde de 3 yıl devam etmiştir. 2017 yılı Ocak ayı itibari ile Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığında mühendis olarak görevde bulunmuştur. 2019 yılı Mayıs ayındaki atama ile Tarımsal Desteklemeler ve Çiftçi Eğitimi Şube Müdürlüğü görevini devam ettirmektedir. Evli ve iki çocuk babasıdır.

Tarımsal Tesisler Şube Müdürlüğü

Bülent ŞAHİN
Tarımsal Tesisler Şube Müdürü

Veteriner ve Hayvanat Bahçesi Şube Müdürlüğü

Sami ALTAŞ
Veteriner ve Hayvanat Bahçesi Şube Müdürü

1972 Malatya doğumluyum. İlk, orta ve lise eğitimimi Malatya’da tamamladım.1990 yılında Fırat Üniversitesi Veteriner Fakültesine girdim.1995 yılında Veteriner Hekim olarak mezun oldum.1996 yılında askerlik vazifesini tamamladım.1998 yılında Malatya Büyükşehir Belediyesi’nde göreve başladım.2014 yılından itibaren Malatya Büyükşehir Belediyesi’nde Veteriner ve Hayvanat Bahçesi Şube Müdürlüğünü yürütmekteyim. Evli ve 3 çocuk babasıyım.

Bitkisel Üretim, Gıda, Yöresel Ürünler İşleme ve Kooperatifler Şube Müdürlüğü

Ebubekir GÜR
Bitkisel Üretim, Gıda, Yöresel Ürünler İşleme ve Koop. Şube Müdürü

Ebubekir GÜR 1978 yılında Malatya’da doğmuştur. İbnisina ilkokulunu bitirdikten sonra Hacı Ahmet Akıncı ortaokulunu ve sonrasında Ş.K.Ö. Endüstri Meslek Lisesi Elektrik bölümünden mezun olmuş,  Yüksek öğrenimine Çukurova Üniversitesi Enerji Elektrik bölünde devam etmiştir. Anadolu Üniversitesi İşletme Fakultesinden mezun olmuş sonrasında İnönü Üniversitesi de Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi alanında Yüksek Lisans yapmıştır.

Yıllarca şire pazarında kayısı tanıtımı ve ticareti ile uğraşmış ticaret borsası üyeliği, Darende ziraat odası yönetim kurulu üyeliği,  Malatya Darendeliler derneği başkan yardımcılığı yapmış şuan Ilıcalılar derneği başkan yardımcısıdır.

Memuriyet hayatına 2013 yılında Adana Büyükşehir Belediyesinde başlamış ve 2016 yılında Malatya Büyükşehir Belediyesine kurumlar arası nakille gelmiştir. Evli ve 2 çocuk babasıdır. Orta derecede İngilizce bilmektedir.

Dış İlişkiler ve Hibeler Şube Müdürlüğü

Bayram UZUN
Dış İlişkiler ve Hibeler Şube Müdürü

Bayram UZUN, 1982 doğumlu olup, İlkokulu Malatya Merkez Alpaslan İlköğretim okulunda, Orta Okulu Hacı Rahmi İlköğretim Okulunda, Lise Hacı Ahmet Akıncı Lisesinde tamamladı. 2003 yılında İnönü Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümünden Biyolog olarak mezun olmuş , 2005 yılında İnönü Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde Yüksek Lisansını tamamlamıştır.

2007-2008 Yılları arasında Kayseri Valiliği Pınarbaşı Kaymakamlığı İlçe Nüfus Müdürlüğünde göreve başlamış, 2009-2011 yılları arasında Malatya Valiliği Akçadağ Kaymakamlığında göreve devam etmiş, 2011-2013 yılları arasında Malatya İl Özel İdaresi Tarımsal Hizmetler Şube Müdürlüğü bünyesinde hizmet vermekte olan Tarım Laboratuvarında Laboratuvar Şefi olarak , 2013-2016 yılları arasında Maski Genel Müdürlüğü Laboratuvarda birim şefi olarak görevine devam etmiştir.2016 yılından itibaren Malatya Büyükşehir Belediyesi Strateji Geliştirme ve Hibeler Şube Müdürlüğünde Kalite ve Proje biriminde görev almıştır. 2019 yılından itibaren Hibeler Şube Müdürü olarak görevine devam etmektedir.

Bayram UZUN, Biyolog olarak görevine devam etmesinin yanı sıra, AB ve PMI proje eğitimlerini tamamlamış olup, ulusal ve uluslararası çok sayıdaki projede yönetici ve koordinatör olarak görev yapmaktadır.

Ayrıca, İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı, Türk Standartları Enstitüsü tarafından TS ISO EN 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi Baş Tetkikçisi,  TS ISO EN 45001:2018 İş Güvenliği Yönetim Sistemi, TS ISO EN 14001:2015 Çevre Yönetim Sistemi, TS ISO EN 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi, TS ISO EN 31000 Risk Yönetim Sistemi ile TS ISO EN 50001 Enerji Yönetim Sistemlerinde tetkikçi olarak yetkilidir. Kurumsal stratejik planlama, risk yönetimi ve kurumsal gelişim alanlarında ayrıca hizmete devam etmektedir.

Bayram UZUN, ileri düzeyde ingilizce bilmekte olup, evli ve üç çocuk babasıdır.