MALATYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI 101. YIL ŞİİR YARIŞMASI

TEKNİK ŞARTNAMESİ

1.YARIŞMANIN KONUSU:

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri çerçevesinde TBMM’nin kuruluşunun 101.yılının kutlanması, ilk meclisin açılmasının öneminin vurgulanmasına ulusal değerlere sahip çıkılarak çocuk gözünden onların iç dünyalarını anlatan eserlerin katılacağı şiir yarışması düzenlemektir.

2.YARIŞMANIN AMACI

23 Nisan ruhuna uygun şiirlerle toplumun ulusal değerlerini ön planda tutmak, milli duyguları güçlendirmek ve bu ulusal bağlılığı gelecek kuşaklara taşıyabilmek. Çocuklara şiiri sevdirmek, benimsetmek ve onların yaratıcılıklarını teşvik etmektir. Çocukların ulusal duygularını sanatla bütünleştirerek hem manevi yönlerini, hem vatan sevgilerini, hem de sanat yönlerini geliştirmek.

3.YARIŞMANIN ŞARTLARI

Yarışma Malatya İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı okullarda eğitim gören öğrenciler arasında ilkokul ve ortaokul olmak üzere iki kategoride yapılacaktır. 1.kategoride 1, 2, 3 ve 4. sınıf ilkokul öğrencileri eserleri ile katılacaktır. 2. kategoride 5, 6, 7 ve 8. sınıf öğrencileri eserleri ile katılacaktır. Yarışmaya katılım ücretsizdir. Öğrencilerimiz yarışmaya daha önce hiçbir yarışmada ödül almamış eserleri ile katılacaktır. Yarışmaya katılım bireyseldir. Sınıf olarak yazılan şiirler ile yarışmaya başvuru yapılmayacaktır. Yarışmanın düzenlemesinde ve seçici kurulda (jüride) görev alanların birinci dereceden yakını olan öğrencilerin yarışmaya katılımı kabul edilmeyecektir. Yarışmaya katılan öğrenciler şiirlerini A4 kağıda yazacak olup,  sağ alt köşesine AD, SOYAD, OKUL, SINIF, YAŞ, TELEFON bilgilerini yazacaktır. Başvuran öğrenciler yarışmaya sadece 1 şiir ile katılabilecektir. Yarışmaya katılan her öğrencinin eseri ile birlikte katılım formu doldurması gerekir.

4.YARIŞMAYA KATILACAK ESERLERDE ARANACAK NİTELİKLER

Yarışmaya katılacak eserlerde tema, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Mustafa Kemal Atatürk, Cumhuriyet, Demokrasi ve TBMM’nin 101. Yıldönümü ve benzeri konularda olacaktır. Yarışmaya katılacak şiirler (A4) dosya kâğıdı formatına uygun olacak ve iki sayfayı geçmeyecek şekilde elle yazılmış ya da 12 punto büyüklüğünde Times New Roman karakterinde bilgisayarda yazılacaktır. Şiirler istenilen ölçü ve türde olmalıdır. Yarışmaya katılacak şiirin herhangi bir mecra ya da dijital platformlardan alınmamış olması, tamamen öğrenciye ait olması gerekir. Yarışmaya katılan öğrenciler daha önce hiçbir yarışmaya katılmamış eseri ile katılabilecektir. Yukarıda belirtilen hususlardan herhangi biri tespit edildiği takdirde, eserler hangi aşamada olursa olsun yarışma dışı kalacaktır, eğer öğrenci ödül aldıysa ödülü geri alınacaktır. Alıntı eser sorumluluğu yarışmacıya aittir.

5.BAŞVURU SÜRECİ

Başvurular; Malatya Büyükşehir Belediyesi, Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı, Yaygın Eğitim ve Kültür Tesisleri Şube Müdürlüğüne bağlı eğitim merkezlerine (MABEM) kapalı zarf içinde yukarıda belirtilen hususlara uygun olarak bireysel olarak teslim edilecektir. MABEM adres ve iletişim bilgileri aşağıda belirtilmiştir.

EĞİTİM TESİSİ ADI

ŞEHİT AHMET KOCABAY EĞİTİM MERKEZİ

YÖNETİCİ ADI

MİKÂİL GÜNEY

ADRESİ

YAVUZ SELİM MAH. KARAGÖZ CAD. TOKİ BAHAR İLKOKULU ALTI

TELEFONU

04223778609

 

YAYGIN EĞİTİM VE KÜLTÜR TESİSLERİ ŞB. MD.

SEMT KONAKLARI VE EĞİTİM MERKEZLERİ ADRES VE TELEFONLARI 

EĞİTİM TESİSİ ADI

ŞEHİT ENGİN TİLBAÇ EĞİTİM MERKEZİ

YÖNETİCİ ADI

MEHMET BOLUK

ADRESİ

Y. SELİM MAH. MUHSİN YAZICIOĞLU CAD. NO:31

TELEFONU

 

EĞİTİM TESİSİ ADI

KERNEK KÜLLİYESİ

YÖNETİCİ ADI

SUAT DAĞDENİZ

ADRESİ

FIRAT MAHALLESİ İPEK CADDESİ NO:88

TELEFONU

04223778612

EĞİTİM TESİSİ ADI

MELEKBABA SEMT KONAĞI

YÖNETİCİ ADI

MUHAMMET ÇOLAK

ADRESİ

MELEKBABA MAH. ŞHT. MEHMET YILMAZ CAD. NO:54

TELEFONU

04223614050

EĞİTİM TESİSİ ADI

ÖZALPER SEMT KONAĞI

YÖNETİCİ ADI

TURAN TAN

ADRESİ

ÖZALPER MAH. YÜZÜK SOK NO:45

TELEFONU

04225020208

EĞİTİM TESİSİ ADI

SALKÖPRÜ SEMT  KONAĞI

YÖNETİCİ ADI

COŞKUN  KARAAĞAÇ

ADRESİ

SALKÖPRÜ MAH.AKÇALI SOK. NO:32 YEŞİLYURT

TELEFONU

04225020666

EĞİTİM TESİSİ ADI

TECDE EĞİTİM MERKEZİ

YÖNETİCİ ADI

HÜSEYİN AKIN

ADRESİ

TECDE MAH. İSMET PAŞA CAD.NO.21 YEŞİLYURT

TELEFONU

 04223511150

EĞİTİM TESİSİ ADI

YEŞİLTEPE SEMT KONAĞI

YÖNETİCİ ADI

CUMALİ GENÇ

ADRESİ

ATATÜRK MAH. KUŞKONMAZ SK. NO:8 YEŞİLYURT

TELEFONU

04223362224

EĞİTİM TESİSİ ADI

ÇARMUZU-KİLTEPE SEMT KONAĞI

YÖNETİCİ ADI

MUSTAFA YETİŞ

ADRESİ

ÇARMUZU MAH BOYRAZ SK NO:10

TELEFONU

04223368848

EĞİTİM TESİSİ ADI

Ş.RAMAZAN SARIKAYA EĞİTİM MERKEZİ

YÖNETİCİ ADI

RAMAZAN TANRIVERDİ

ADRESİ

MERKEZ BEYDAĞI MAH. GÜMÜŞ SOK. NO:10 

TELEFONU

04223778610

  1. YARIŞMA TAKVİMİ

Yarışmacılar, eserlerini en geç 19 Nisan Pazartesi 2021 tarihinde saat 17.00’ye kadar teslim edecektir. Bu tarihten sonra yapılan başvurular kabul edilmeyecektir. Yarışmaya katılan tüm öğrencilerin ek olarak sunulan Ek1 Katılım Formu ve kimlik fotokopisi (kimlik fotokopisi üzerinde veli iletişim numarası olmalıdır) ile başvurması gerekir. Aksi takdirde eser değerlendirmeye alınmayacaktır.

  1. YARIŞMA SEÇİÇİ KURUL ÜYELERİ

Seçici Kurul Üyeleri MABEM’de görev yapan edebiyat ve yazın dalında uzman kişilerden oluşacaktır. Değerlendirmelerde gizlilik esas alınacaktır. Seçici Kurul üyelerinin kararı kesindir, itiraz edilemez, değiştirilemez. Seçici Kurul Üyeleri Belediye yönetiminin belirleyeceği bir tarihte toplanacak olup ödül almaya hak kazanan eserleri belirleyecektir.

  1. ÖDÜLLER

İlkokul Öğrencileri Kategorisinde;

Birinciye Bisiklet, Başarı Belgesi

İkinciye Scooter, Başarı Belgesi

Üçüncüye Kol saati, Başarı Belgesi

Ortaokul Öğrencileri Kategorisinde;

Birinciye Bisiklet, Başarı Belgesi

İkinciye Tablet, Başarı Belgesi

Üçüncüye Kol saati, Başarı Belgesi

Ayrıca her kategoride 3 mansiyon ödülü verilecektir.

  1. DİĞER HUSUSLAR:

Katılım Formları ve Şartnameler, Malatya Büyükşehir Belediyesi Eğitim Merkezlerinden (MABEM) ve Belediyemiz web sitesinden temin edilebilir. Malatya Büyükşehir Belediyesi ödül alan eserleri afiş, katalog, broşür gibi çalışmalarda kullanma hakkına sahip olacaktır. Yarışmaya katılan bütün katılımcılar, bu şartname hükümlerini kabul etmiş sayılırlar. Şartnamede belirtilmeyen hususlarda veya tereddüt halinde Malatya Büyükşehir Belediyesinin kararları geçerlidir.

  1. ÖDÜL TÖRENİ:

Ödül töreni, Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından belirlenip ilan edilecek yer ve tarihte yapılacaktır.

EK-1

MALATYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI 101. YIL ŞİİR YARIŞMASI

TEKNİK ŞARTNAMESİ

 “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı 101. Yıl Şiir Yarışması” için yazdığım eser, özgün ve tümüyle bana ait olup, daha önce hiçbir şekilde yayınlanmamış ve ticari amaçlı kullanılmamış hiçbir yarışmaya gönderilmemiştir. Bu eseri daha önce düzenlenen hiçbir yarışmaya göndermediğimi bu hususun tespiti halinde yarışma dışı kalmış sayılacağımı kabul ettiğimi ve ödülü almış olmam halinde dahi aldığım ödülü geri vereceğimi bu yarışmaya ait özel şartname hükümlerini aynen kabul ettiğimi bu eserin ve mali fikri ve sınai hakların işleme aslını ve işlenmesini çoğaltma yayma temsil dijital iletim de dahil olmak üzere yayın araçlarıyla umuma iletim haklarının Malatya Büyükşehir Belediyesine sınırsız ve süresiz olarak tam ve alt ruhsatla devrettiğimi kabul ve taahhüt ederim. ……/……/2021

KATILIMCININ ADI SOYADI :

T.C. KİMLİK NUMARASI :

ADRESİ :

OKULU :

DOĞUM TARİHİ :

TELEFONU :

VELİSİNİN  ADI SOYADI:

T.C. KİMLİK NUMARASI :

TELEFONU :