Mehmet TÜRKMEN
Mali Hizmetler Dairesi Başkanı

1970 yılında Kahramanmaraş / Elbistan ilçesinde doğan, ilk ve ortaokulu Elbistan / İğde Kasabasında, Lise eğitimini Elbistan’da tamamlayan TÜRKMEN, yüksek öğrenimini Gaziantep Üniversitesi MYO ve Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesinde tamamladı. 

1993 yılında Elbistan/ İğde Belediyesinde Başkatip olarak memuriyete başladı, 1996 yılında Muhasebeci kadrosuna atandı. 2006 yılında Kültür ve Turizm Bakanlığı’na naklen ataması yapılan TÜRKMEN, Malatya İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünde Memur/ Ayniyat Saymanı olarak görev yaptı. 2009 yılında Bakanlıkça açılan görevde yükselme sınavını kazanarak Aksaray ve Muğla İllerinde Şube Müdürü olarak görev yaptı.

            2020 yılı Nisan ayında Malatya Büyükşehir Belediyesi Mali Hizmetler Daire Başkanlığına atanan, TÜRKMEN halen bu görevi yürütmektedir.

Gelirler Şube Müdürlüğü

Abdulkadir EKİCİ

Gelirler Şube Müdürü

İlk ve orta öğrenimini Malatya’da tamamladı. Gazi Üniversitesi İ.İ.B.F. Maliye Meslek Yüksek Okulu Gümrük İşletme Bölümünü bitirdi. Daha sonra Anadolu Üniversitesi İşletme bölümünden mezun oldu. Gaziantep Gümrük ve Muhafaza Başmüdürlüğünde memuriyete başladı. 2009 yılı aralık ayında Malatya Belediyesine naklen geçiş yaptı. 2014-2018 yılları arası Gelirler ve Ön Mali Kontrol Şube Müdürlüğü görevini yürüttü. Halen Gelirler Şube Müdürü olarak görev yapmaktadır. Evli ve 3 çocuk babasıdır.

Giderler Şube Müdürlüğü

Hatice ÖKTEM

Giderler Şube Müdürü

23.06.1976 yılında Malatya’da doğdum. İlk, orta, lise eğitimini Malatya’da tamamladıktan sonra 1996 yılında İnönü Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Maliye bölümünden mezun oldum.

2000 yılında Malatya Beydağı Vergi Dairesinde memur olarak işe başladım.2011 yılında Defterdarlık Uzmanı,2012 Müdür yardımcısı,2013 yılında da Müdür olarak görev yaptım. Akabinde 2014 yılında Siirt Kurtalan Mal müdürü iken, Ağustos 2014 tarihinde Malatya Büyükşehir Belediyesi Mali Hizmetler Daire Başkanlığı Giderler Şube Müdürlüğüne atandım. Ayrıca Büyükşehir Belediyesinin muhasebe yetkilisi görevini de sürdürüyorum.

Evli ve 2 çocuk annesiyim.

Bütçe Şube Müdürlüğü

Mücahit ALTUN

Strateji ve Bütçe Şube Müdürü

Mücahit ALTIN 1977 yılında Malatya’da doğdu. İlkokul, Ortaokul ve Liseyi Malatya’da okuyan Mücahit ALTIN lisans eğitimini 2002 yılında Ege Üniversitesi Fen Fakültesi Matematik bölümünde tamamladı. Ayriyeten 2015-2017 yılları arasında Anadolu Üniversitesi Adalet Meslek Yüksek Adalet Ön lisans Bölümünü, 2018-2021 yılları arasında Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Hukuk Fakültesi Bölümünü tamamladı.

            2002-2009 yılları arasında özel sektörde Matematik Öğretmenliği yapan Mücahit ALTIN, 2009 Eylül ayında Merkezi sınav ile Gümrük ve Ticaret Bakanlığına Aday Muayene Memuru olarak atandı. Ankara’da aldığı 4 aylık Teorik eğitim ve Malatya Fırat Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğünde aldığı 6 aylık staj Eğitiminden sonra yapılan yazılı ve sözlü sınavda başarılı olarak İpekyolu (Şırnak) Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğüne bağlı Habur Gümrük Müdürlüğünde Muayene Memuru olarak 2013 Aralık ayına kadar çalıştı. Kurumlar arası geçiş ile Malatya Büyükşehir Belediyesine 2013 Aralık ayında naklen atanan Mücahit ALTIN, bu tarihten 2021 yılına kadar Mali Hizmetler Dairesi Başkanlığı Bütçe ve Kesin Hesap Şube Müdürlüğünde görev aldı. 2021 yılından beri Mali Hizmetler Dairesi Başkanlığı Strateji ve Bütçe Şube Müdürlüğü görevini yürütmektedir.

            Evli ve iki çocuk babası olan Mücahit ALTIN, orta derecede İngilizce bilmektedir.

Ön Mali Kontrol Şube Müdürlüğü

Mustafa İZGİ

Ön Mali Kontrol Şube Müdürü

Mustafa İZGİ, 1987 yılında Malatya’nın Doğanyol/Gökçe Köyünde doğdu.2004’te 20 Mayıs Vakfı Turgut Özal Lisesinden mezun olup, aynı yıl İnönü Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümünde Lisans eğitimine başlayarak, 2008’de mezun oldu. 2013-2016 yılları arasında  Anadolu Üniversitesi Adalet Meslek Yüksek Adalet Önlisans Bölümü eğitimini, 2015-2020 yılları arasında İnönü Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Maliye Ana Bilim Dalı Yüksek Lisans eğitimini tamamlamıştır. Şu anda, 2020 yılında başladığı İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Maliye Doktora Programına devam etmektedir.

            İş hayatına 2010 yılında Malatya’da Ziraat Bankası’nda Servis Görevlisi olarak başlayan Mustafa İZGİ, 2012’de Maliye Bakanlığı Milli Emlak Memurluğuna atandı. Daha sonra 2013’te Maliye Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen Mali Hizmetler Uzman Yardımcılığı sınavı ile Malatya Büyükşehir Belediyesine Mali Hizmetler Uzman Yardımcısı olarak atandı. 2017’de yeterliliğini tamamlayarak, Mali Hizmetler Uzmanı ünvanını aldı.

            Evli ve iki çocuk babası olan Mustafa İZGİ, iyi derecede ingilizce bilmektedir.