Murat KILINÇ

Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı

1976 yılında Malatya’da doğan Murat KILINÇ, 1999 yılında lisans eğitimini Fırat Üniversitesi’nde yüksek lisans, doktora eğitimini İnönü Üniversitesi’nde, mühendislik eğitimini de yine İnönü Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Elektrik- Elektronik mühendisliği bölümünde tamamladı.

Çalışma hayatına 1999 yılında Milli Eğitim Bakanlığında başlayan KILINÇ öğretmenlik, alan şefliği ve şube müdürlüğü yaptı. Darende Belediyesi Başkan Yardımcılığı görevinden sonra, Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı Malatya İl Müdürlüğü’nde Gençlik Merkezi Müdürlüğü, Okul Sporları Şube Müdürlüğü, Sosyal ve Kültürel İşler Şube Müdürlüğü görevlerinde bulundu.  Murat KILINÇ, 2021 yılı Kasım ayında Malatya Büyükşehir Belediyesi’nde Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı görevine başlamıştır.

Kültür ve Yayınlar Şube Müdürlüğü

Cafer BUDAK

Kültür ve Yayınlar Şube Müdürü T.

1983 yılında Malatya’da doğan Cafer BUADAK, 2003 yılında Beytepe Jandarma ve Sahil Güvenlik Komutanlığını Okulunu bitirdikten sonra 2009 yılında JAMYÖ’yü (Jandarma Meslek Yüksek Okulu) bitirip 2012 tarihinde de lisans eğitimini Anadolu Üniversitesi’nde İşletme Fakültesi bölümünde tamamladı.

Çalışma hayatına 2003 yılında Milli Savunma Bakanlığı bünyesinde başlayan BUDAK, 2015 yılında Müstafi Emekli olup; 2016 yılında BUDAK-SAN A.Ş’de Genel Müdürlük görevi yapıp, 2018 yılında Malatya Büyükşehir Belediyesi’nde göreve başlamış olup halen Kültür ve Yayınlar Şube Müdürü görevi yapmaktadır.

Sanat Etkinlikleri Şube Müdürlüğü

Fikret VURUCU
Sanat Etkinlikleri Şube Müdürü

1972 yılında Malatya’nın Doğanşehir ilçesinde doğdum. İlk, orta ve lise tahsilimi Doğanşehir’de yaptım. 1996 yılında İnönü Üniversitesi Eğitim Fakültesi Resim iş Öğretmenliği bölümünden mezun oldum. 2011 yılında İnönü Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesinden Yüksek lisans eğitimimi tamamladım. İkisi kişisel olmak üzere çok sayıda ulusal ve uluslararası karma sergiye katıldım.1996 -2020 tarihleri arasında Milli Eğitim Bakanlığına Birçok okulda öğretmenlik ve idarecilik yaptım. 2014 yılında Malatya Ressamlar Derneğinin kuruculuğunu ve başkanlığını yaptım. Evli ve iki çocuk babasıyım. 2021 yılından itibaren Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı Sanat Etkinliği Şube Müdürlüğü yapmaktayım.

Yaygın Eğitim ve Kültür Tesisleri Şube Müdürlüğü

Erkan TEKGÜL
Yaygın Eğitim ve Kültür Tesisleri Şube Müdürü

1979 yılında Malatya’da doğan Erkan TEKGÜL, ilk ve orta öğrenimini Melekbaba İlkokulu, Kubilay Ortaokulu ve Malatya Lisesi’nde tamamladı. 1997 yılında kazandığı İnönü Üniversitesi Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği bölümünden 2001 yılında mezun oldu. 2013 yılında İnönü Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Eğitim Yönetimi ve Denetimi alanında Yüksek Lisansını tamamladı. 2014 yılında Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünü bitirdi.

 

            2001-2005 yılları arasında Sivas – Gürün İlçesi Kızılpınar İlkokulu’nda Müdür Yetkili Öğretmenlik, 2005 yılında Malatya – Kale İlçesi Erdemli İlkokulu’nda Müdür Yetkili Öğretmenlik, 2005-2010 yılları arasında Malatya – Yeşilyurt İlçesi Dilek İlköğretim Okulu’nda Müdür Yardımcılığı, 2010 yılında Malatya – Battalgazi İlçesi Gazi İlköğretim Okulu’nda Okul Müdürlüğü, 2010-2014 yılları arasında Malatya Öğretmenevi ve ASO Müdürlüğü’nde Müdür Yardımcılığı ve 2014-2017 yılları arasında Malatya – Battalgazi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nde Şube Müdürlüğü görevlerinde bulundu.

2017 yılı Aralık ayında naklen atama ile Malatya Büyükşehir Belediyesi’ne Şube Müdürü olarak atanan Erkan TEKGÜL Yaygın Eğitim ve Kültür Tesisleri Şube Müdürü olarak görev yapmakta olup evli ve 3 çocuk babasıdır.

Turizm ve Tanıtım Şube Müdürlüğü

Savaş KAZANCIOĞLU

Turizm ve Tanıtım Şube Müdürü

Savaş KAZANCIOĞLU, 1959 yılında Muş ilinde doğdu. İlköğretimini Malatya 1. Hasan Varol İlköğretim Okulunda, orta öğretimini Hasan Varol Ortaokulunda ve lise öğretimini Malatya Atatürk Lisesinde tamamladı.  1999 yılında Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesini bitirdi.

            1986 yılında Malatya Belediyesi Hesap İşleri Müdürlüğünde memuriyete başladı. 1988-1997 yıllarında Malatya Valiliği İl Özel İdaresinde Bütçe Plan Şefi olarak görev yaptı. 1997-2006 yılına kadar Bütçe Plan Müdürü olarak görev yaptı. 2006- 2008 Malatya İl Özel İdaresi Destek Hizmetleri Müdürlüğü yaptı. Destek Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde Ruhsat Denetim Birimi, Çevre Koruma ve Kontrol Birimi, İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Birimi, Hastane Birimi, Sivil Savunma Birimi, Sosyal Hizmetler Birimi, Kütüphane Birimi, Huzurevi Birimi, Kreş Birimi, Spor Birimi, Turizm Birimi, Kültür ve Tabiat Varlıkları Birimi, Kaçak Petrol Birimi, Ağır Tonajlı araçların Ağırlık ve Boyut Kontrol Birimlerini yürüttü.

2005-2014 DOKAB (Doğu İlleri Kalkınma Birliği) Malatya Valiliği kurma görevini verdi. 9 yıl Doğu İlleri Kalkınma Birliğinde İdari ve Mali İşler Koordinatörlüğünü yürüttü. 

            2008-2009 İl Özel İdaresi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü olarak görev yaptı. Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde Basın ve Halkla İlişkiler, Sosyal İşler Birimi, KUDEB Birimlerini yürüttü.

            2009-2014 Darende İlçe Özel İdare Müdürü olarak görev yaptı.

            2014-2015 Darende Belediyesi Plan Proje ve Bilgi İşlem Müdürü, 2015-2016 Darende Belediyesi Bilgi İşlem, Emlak İstimlak Müdürü, 2015-2016 yılında Darende Belediyesi Muhtarlıklar Müdürü olarak görev yaptı. 2016-2019 yıllarında 3 yıl Darende Belediye Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı.

            Yerel yönetimler düzenlenen birçok eğitim semineri, konferans, panel, çalıştay, inceleme programlarına katılmış ayrıca Fırat Kalkınma Ajansı, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, İş Kur, Yenilenebilir enerji ve altyapı projelerini yürütmüştür.

            2021 yılından Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı Turizm ve Tanıtım Şube Müdürü olarak görev yapmakta olup Savaş KAZANCIOĞLU, orta düzeyde İngilizce bilmekte olup evli ve üç çocuk babasıdır.