Mustafa KATİPOĞLU
İtfaiye Hizmetleri Dairesi Başkanı

1975 yılında Doğanşehir’de doğan Mustafa Katipoğlu ilk, orta ve lise eğitimini Doğanşehir Sürgü’de,  yükseköğrenimini ise; Eskişehir Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler Bölümü ile İşletme Fakültesinde tamamladı. 

1993 yılında PTT’de memuriyetine başladıktan sonra 1994 yılında Ankara Büyükşehir Belediyesine naklen geçiş yaparak 2000 yılına kadar Özel Kalem Müdürlüğünde görev yaptı. Daha sonra Malatya Belediyesine geçiş yaparak İtfaiye Müdürlüğünde Ruhsat Amiri, Eğitim Amiri ve Yangın Bilirkişisi olarak çalışmıştır. Aynı zamanda İtfaiye bünyesindeki Sualtı Arama Kurtarma Timinin de kurucularından olup; Üç Yıldız Balıkadam ve Kurbağa Adam Brövelerine de sahiptir. 2009 yılında ise; Özel Kalem Müdürlüğüne görevlendirilerek, Protokol Müdürlüğü ve Başkan Danışmanlığı yaptı. Sonrasında da İtfaiye Müdürü ve Emlak İstimlak Müdürü kadrolarında bulundu.

2014 yerel seçimlerinden sonra Malatya’nın Büyükşehir Belediyesi olmasıyla birlikte Özel Kalem Müdürü olarak görevlendirilen Katipoğlu, Başkan Danışmanlığı görevlerinde de bulunmuştur. 2016 Aralık ayından 2019 Mayıs ayına kadar Koruma ve Güvenlik Hizmetleri Dairesi Başkanlığını da yürüten Katipoğlu, 29.07.2020 tarihinde Sağlık ve Sosyal Hizmetleri Dairesi Başkanı olarak atanmış ve bu görevi 25.10.2021 tarihine kadar yürütmüştür. 26.10.2021 tarihi itibari ile İtfaiye Dairesi Başkanı olarak ataması yapılan Mustafa Katipoğlu evli ve 2 çocuk babasıdır.

Sosyal Medya Hesapları:

         

İtfaiye Müdahale Şube Müdürlüğü

Ahmet KILINÇ

İtfaiye Müdahale Şube Müdürü

1979 yılında Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesinde doğdu, ilk, orta ve lise eğitimini Elbistan’da tamamladı. Kocaeli Üniversitesi İtfaiyecilik ve yangın güvenliği bölümünü 2002 yılında tamamlamıştır.

2002-2005 yılları arasında Adapazarı Toyota otomobil fabrikasında yangın güvenlik Amiri olarak çalışmış, 2005 yılında İstanbul İtfaiyesinde itfaiye eri olarak atanmıştır. 2008 yılında Malatya İtfaiye Müdürlüğüne naklen atanmış, 2008-2011 yılları arasında İtfaiye eri, 2011-2014 yılları arasında İtfaiye Eğitim Amirliği görevini yürütmüş ve 2014 yılından beri İtfaiye Dairesi Başkanlığı bünyesinde Müdahale Şube Müdürü olarak görev yapmaktadır. Mesleği ile alakalı ülke içinde ve uluslararası birçok yerde eğitimlere katılmıştır. Evli ve 3 Çocuk babasıdır.

Önlem ve Denetim Şube Müdürlüğü

Ömer ÇOBAN

Önlem ve Denetim Şube Müdürü

 

           13.02.1985 tarihinde Malatya İli Doğanşehir İlçesinde doğan Ömer ÇOBAN, İlk, Orta ve Lise Öğretimini Doğanşehir Sürgü mahallesinde tamamlayıp, İnönü Üniversitesi Eğitim Fakültesi Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği bölümünden 2008 yılında mezun oldu. 2009 yılında İstanbul Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığında Temel İtfaiye Eri, Yangına Müdahale, Kurtarma, Trafik Kazalarına Müdahale ve Araç Kullanma Eğitimlerini alarak görevine başlayıp, 2010 yılında Malatya Belediyesi İtfaiye Müdürlüğüne naklen atama yolu ile geçiş yaptı. İtfaiye Eri olarak başladığı görevinde 2011 yılında İtfaiye Çavuşu, 2013 yılında İtfaiye Ekip Amirliği, 2014 yılında İstanbul Aydın Üniversitesinden Eğitici Eğitmen Belgesini alarak İtfaiye Dairesi Başkanlığında Eğitim Amirliği görevini icra etti. Malatya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı bünyesinde görev yaparken; Tünel Olaylarına Müdahale, Olay yeri Araç Tabyalama, Temel Arama Kurtarma Eğitimi, ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi Dokümantasyon ve İç Tetkik Eğitimi, TS ISO 22301 Toplumsal Güvenlik – İş Sürekliliği Yönetim Sistemi Temel Eğitimi, Beden Dili Eğitimi, Karada Kurtarma Eğitimi, İç Sularda Gemi Sevk – İdare Belgesi, Mesleki Yeterlilik Eğitimlerini alan, Aynı zamanda Afet ve Acil Durum Yönetimi mezunu olan Ömer ÇOBAN 2016 yılı itibarı ile İtfaiye Önlem ve Denetim Şube Müdür Vekili olarak görevini sürdürmektedir. Evli ve üç çocuk babasıdır.