Cemal NOĞAY

1970 yılında Malatya’da doğdu. İlkokulu Malatya Karakavak İlkokulu’nda, orta ve lise eğitimini Malatya İmam-Hatip Lisesinde tamamladı. Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümünden mezun oldu. Yüksek lisans eğitimini Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde tamamladı. Halen Kırıkkale Üniversitesi İktisat Fakültesi İşletme Bölümünde doktora eğitimine devam etmektedir.

Cemal NOĞAY, 1995-1997 yılları arasında; bazı ulusal gazetelerde sırasıyla, muhabirlik, sayfa editörlüğü ve haber merkezi şefliği yaptı.

1997-2000 yılları arasında İstanbul Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (İSKİ)’de dergi koordinatörlüğü görevini yürüttü. 2000–2003 yılları arasında ise aynı kurumda Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğünde şef olarak görev yaptı.

2003-2007 yılları arasında, Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü’nde Basın Müşaviri ve Umumi Münasebetler Müşavirliği görevlerini yürüttü.

2007-2016 yılları arasında Çevre ve Orman Bakanlığı’nda sırasıyla Basın Müşavirliği, Strateji Başkanlığı Yönetim Bilgi Sistemleri Daire Başkanlığı ve Strateji Geliştirme Başkanlığı yapan Cemal NOĞAY, 2016 yılında Müsteşar Yardımcılığı görevine atandı.

2018 yılında Orman ve Su İşleri Bakanlığı’nda Müsteşar Yardımcılığı görevini yürütürken Malatya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreterliğine atanan Cemal NOĞAY orta düzeyde İngilizce ve Arapça bilmektedir.

Cemal NOĞAY evli ve iki çocuk babasıdır.