MALATYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

‘’ANNEME MEKTUP’’ YARIŞMASI

-TEKNİK ŞARTNAME-

1.YARIŞMANIN KONUSU:

Her yıl mayıs ayının ikinci pazar günü ‘’Anneler Günü’’ olarak kutlanmaktadır. En değerli varlığımız olan annelerimize armağan edilen Anneler Günü’nde annelere hediyeler alınıyor, onlara duygu dolu mesajlar iletiliyor ve onların mutlu olacağı aktiviteler yapılıyor.

Malatya Büyükşehir Belediyesi, Kültür ve Sosyal işler Dairesi Başkanlığı, Yaygın Eğitim ve Kültür Tesisleri Şube Müdürlüğü olarak en değerli varlığımız olan annelerimiz için bir mektup yazma yarışması düzenliyoruz.

2.YARIŞMANIN AMACI

Anneler Günü’ne uygun metinlerle toplumumuzdaki anne kavramına dikkat çekmek, aile duygularını güçlendirmek ve bu duyguları gelecek kuşaklara taşıyabilmek. Çocuklara mektup yazmayı sevdirmek, benimsetmek ve onların yaratıcılıklarını teşvik etmek.

3.YARIŞMANIN ŞARTLARI

Yarışma, Malatya il sınırları içinde yaşayan 15 Yaş ve Altı ile 16 Yaş ve Üzeri olmak üzere iki kategoride yapılacaktır. 1.kategoriye 16 yaşına kadarki yarışmacılar eserleri ile katılabilir. 2. kategoriye 16 yaş ve üzeri yarışmacılar eserleri ile katılabilir. Yarışmaya katılım ücretsizdir. Yarışmacılar, yarışmaya daha önce hiçbir yarışmada ödül almamış eserleri ile katılacaktır. Yarışmaya katılım bireyseldir. Yarışmanın düzenlemesinde ve seçici kurulda (jüride) görev alanların birinci dereceden yakınlarının yarışmaya katılımı kabul edilmeyecektir. Yarışmacılar mektuplarını A4 kâğıda yazmalı,  kâğıdın sağ alt köşesine AD, SOYAD, YAŞ, TELEFON bilgilerini eklemelidir. Yarışmacılar, yarışmaya sadece 1 mektup ile katılabilir.

4.YARIŞMAYA KATILACAK ESERLERDE ARANACAK NİTELİKLER

Yarışmaya katılacak eserlerde tema; anne, annenin değeri, anneliğin yüceliği vb. olacaktır. Yarışmaya katılacak metinler, (A4) dosya kâğıdı formatına uygun olacak ve iki sayfayı geçmeyecek şekilde elle yazılmış ya da 12 punto büyüklüğünde Times New Roman karakterinde bilgisayarda yazılmış olmalıdır. Metinler istenilen belirtilen niteliklere uygun ve mektup türünde olmalıdır. Yarışmaya katılacak mektup metninin, herhangi bir mecra ya da dijital platformlardan alınmamış olması, tamamen yazarına ait olması gerekir. Katılımcılar yarışmaya daha önce hiçbir yarışmaya katılmamış eseri ile katılmalıdırlar. Yukarıda belirtilen hususlardan herhangi birine aksi bir durum tespit edildiği takdirde, eserler hangi aşamada olursa olsun yarışma dışı kalacaktır, eğer katılımcı ödül aldıysa ödülü geri alınacaktır. Alıntı eser sorumluluğu yarışmacıya aittir.

5.BAŞVURU SÜRECİ

Yarışmacılar; mektuplarını A4 kâğıda yazmalı,  kâğıdın sağ alt köşesine AD, SOYAD, YAŞ, TELEFON bilgilerini eklemelidir. Mektubun fotoğrafı çekilmeli, çekilen en net fotoğraf 05393278612 numaralı WhatsApp hattına gönderilmelidir.

 

 

 

 

  1. YARIŞMA TAKVİMİ

Yarışmacılar, mektup fotoğraflarını en geç 7 Mayıs 2021 Cuma günü saat 17.00’ye kadar 05393278612 numaralı WhatsApp hattına gönderilmelidir. Bu tarihten sonra yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

 

  1. YARIŞMA SEÇİÇİ KURUL ÜYELERİ

Seçici Kurul Üyeleri MABEM’de görev yapan edebiyat ve yazın dalında uzman kişilerden oluşacaktır. Değerlendirmelerde gizlilik esas alınacaktır. Seçici Kurul üyelerinin kararı kesindir, itiraz edilemez, değiştirilemez. Seçici Kurul Üyeleri Belediye yönetiminin belirleyeceği bir tarihte toplanıp ödül almaya hak kazanan eserleri belirleyecektir.

 

  1. ÖDÜLLER

15 Yaş ve Altı Kategorisinde;

Birinciye çeyrek altın

İkinciye Türk kahvesi makinesi

Üçüncüye çay makinesi

16 Yaş ve Üzeri Kategorisinde;

Birinciye çeyrek altın

İkinciye Türk kahvesi makinesi

Üçüncüye çay makinesi

 

  1. DİĞER HUSUSLAR:

Yarışma şartnamesi, Belediyemiz web sitesinden temin edilebilir. Malatya Büyükşehir Belediyesi ödül alan eserleri afiş, katalog, broşür gibi çalışmalarda kullanma hakkına sahip olacaktır. Yarışmaya katılan bütün katılımcılar, bu şartname hükümlerini kabul etmiş sayılırlar. Şartnamede belirtilmeyen hususlarda veya tereddüt halinde Malatya Büyükşehir Belediyesinin kararları geçerlidir.

 

 

  1. ÖDÜL TÖRENİ:

Ödül töreni, Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından belirlenip ilan edilecek yer ve tarihte yapılacaktır.