MALATYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI

LİSE ÖĞRENCİLERİ İÇİN KOMPOZİSYON YARIŞMASI

-TEKNİK ŞARTNAME-

1.YARIŞMANIN KONUSU:

19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI etkinlikleri çerçevesinde Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkarak Kurtuluş mücadelemizi başlatışının öneminin vurgulanması, ulusal değerlere sahip çıkılarak gençlerin gözünden milli mücadelemizi anlatan kompozisyonlar oluşturulması

2.YARIŞMANIN AMACI

19 Mayıs ruhuna uygun yazılarla toplumun ulusal değerlerini ön planda tutmak, milli duyguları güçlendirmek ve bu ulusal bağlılığı gelecek kuşaklara taşıyabilmek. Lise öğrencilerine yazmayı sevdirmek, benimsetmek ve onların yaratıcılıklarını teşvik etmek.

3.YARIŞMANIN ŞARTLARI

Yarışmaya Malatya İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı okullarda eğitim gören lise öğrencileri eserleri ile katılabilir. Yarışmaya katılım ücretsizdir. Öğrencilerimiz yarışmaya daha önce hiçbir yarışmada ödül almamış eserleri ile katılmalıdır. Yarışmaya katılım bireyseldir. Sınıf olarak yazılan kompozisyonlar ile yarışmaya başvuru yapılamaz. Yarışmanın düzenlemesinde ve seçici kurulda (jüride) görev alanların birinci dereceden yakını olan öğrencilerin yarışmaya katılımı kabul edilmeyecektir. Yarışmaya katılan öğrenciler kompozisyonlarını A4 kağıda yazmalı, kağıdın sağ alt köşesine AD, SOYAD, OKUL, SINIF,  TELEFON bilgilerini yazmalıdırlar. Başvuran öğrenciler yarışmaya sadece 1 kompozisyon ile katılabilir.

4.YARIŞMAYA KATILACAK ESERLERDE ARANACAK NİTELİKLER

Yarışmaya katılacak eserlerde tema, 19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI, Mustafa Kemal Atatürk, Cumhuriyet, Demokrasi ve benzeri konularda olmalıdır. Yarışmaya katılacak kompozisyonlar (A4) dosya kâğıdı formatına uygun olacak ve iki sayfayı geçmeyecek şekilde elle yazılmış ya da 12 punto büyüklüğünde Times New Roman karakterinde bilgisayarda yazılmalıdır. Yarışmaya katılacak metnin herhangi bir mecra ya da dijital platformlardan alınmamış olması, tamamen öğrenciye ait olması gerekir. Yarışmaya katılan öğrenciler daha önce hiçbir yarışmaya katılmamış eseri ile katılabilir. Yukarıda belirtilen hususlardan herhangi birine uyulmadığı tespit edildiği takdirde, eserler hangi aşamada olursa olsun yarışma dışı kalır, eğer öğrenci ödül aldıysa ödülü geri alınır. Alıntı eser sorumluluğu yarışmacıya aittir.

5.BAŞVURU SÜRECİ

Yarışmacılar; mektuplarını A4 kâğıda yazmalı,  kâğıdın sağ alt köşesine AD, SOYAD, OKUL, SINIF,  TELEFON bilgilerini eklemelidir. Kompozisyonun fotoğrafı çekilmeli, çekilen en net fotoğraf 05393278612 numaralı WhatsApp hattına gönderilmelidir.

  1. YARIŞMA TAKVİMİ

Yarışmacılar, kompozisyon fotoğraflarını en geç 14 Mayıs 2021 Cuma günü saat 17.00’ye kadar 05393278612 numaralı WhatsApp hattına gönderilmelidir. Bu tarihten sonra yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

 

  1. YARIŞMA SEÇİÇİ KURUL ÜYELERİ

Seçici Kurul Üyeleri MABEM’de görev yapan edebiyat ve yazın dalında uzman kişilerden oluşacaktır. Değerlendirmelerde gizlilik esas alınacaktır. Seçici Kurul üyelerinin kararı kesindir, itiraz edilemez, değiştirilemez. Seçici Kurul Üyeleri Belediye yönetiminin belirleyeceği bir tarihte toplanıp ödül almaya hak kazanan eserleri belirleyecektir.

  1. ÖDÜLLER

Birinciye, bisiklet

İkinciye, tablet

Üçüncüye kol saati

Ayrıca üç adet mansiyon ödülü verilecektir.

 

  1. DİĞER HUSUSLAR:

Yarışma şartnamesi, Belediyemiz web sitesinden temin edilebilir. Malatya Büyükşehir Belediyesi ödül alan eserleri afiş, katalog, broşür gibi çalışmalarda kullanma hakkına sahip olacaktır. Yarışmaya katılan bütün katılımcılar, bu şartname hükümlerini kabul etmiş sayılırlar. Şartnamede belirtilmeyen hususlarda veya tereddüt halinde Malatya Büyükşehir Belediyesinin kararları geçerlidir.

 

 

  1. ÖDÜL TÖRENİ:

Ödül töreni, Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından belirlenip ilan edilecek yer ve tarihte yapılacaktır.