Ahmet ÖZER
Emlak Ve İstimlak Dairesi Başkanı

1962 yılında Malatya’da doğdu. İlkokulu  Malatya Sakarya ilköğretim okulunda okudu. Ortaokulu Gazi orta okulunda ,Liseyi Malatya Turan Emeksiz Lisesinde okudu. Karadeniz Teknik  Üniversitesi Mühendislik- Mimarlık Fakültesi İnşaat Mühendisliği  Bölümünden mezun oldu . Bazı özel şantiyelerde fabrika ,konut ve Üniversite kanpusünde  denetçi mühendis olarak görev yaptı.

 

1990 yılında Malatya Belediyeler İmar işleri Müdürlüğünde memurluk görevine başladı. 20 yıl İmar İşleri Müdürlüğünde görev yaptıktan sonra 2010-2011 yılları arasında Ruhsat Denetim Müdürlüğünde görev yaptı.2011 yılından sonra Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü görevinde bulundu.

 

 

Malatya Belediyesin’de  20 yıl İmar  İşleri Müdürlüğü bünyesinde  görevinde Emanet komisyonu  başkanlığı, Malatya içme suyu şebekesinin Kabul komisyonu üyeliği ,Maşti terminal inşaatında kontrol görevlisi, Büyükşehir  Belediye binasının proje kontrolü ,revizyon  imar planı çalışmaları ,kentsel dönüşüm ve benzeri birçok projelerde kontrol ve denetim mühendisi olarak görevlendirildi.İlçe ve belde belediyelerine geçici görevlendirme  ile imar mevzuatında danışmanlık görevinde bulundu

 

Büyükşehir olma sürecinde ihdas edilen Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı bünyesinde Çevre Koruma Şube Müdürlüğü görevine atandı.Akabinde Ulaşım hizmetleri  Dairesi bünyesinde Terminaler Müdürlüğü yaptı.Aynı dairenin Ulaşım hizmetleri dairesi başkanlığı görevini 2 yıl ifa etti.  Ahmet Özer şu anda 1 yıldır  Emlak İstimlak Dairesi Başkanlığı görevini yürtmektedir.

Emlak İşleri Şube Müdürlüğü

Ata YILDIRIM

Emlak İşleri Şube Müdürü

1984 yılında Malatya’ da doğdum. İlk, orta, lise öğreninimimi Malatya’ da tamamladım. İnönü Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Lisans bölümünü 2007 yılında, yüksek lisansı ise aynı Üniversitede 2013 yılında İşletme Anabilim Dalına bağlı Yönetim ve Organiasyon alanında ”Kamu Kurumlarında Performans Değerleme” tezi ile tamamladım. Aynı zamanda 2020 yılında Eskişehir Anadolu Üniversitesi Adalet Bölümü ve 2021 yılında İnönü Üniversitesi Harita ve Kadastro Bölümü önlisans programlarından mezun oldum. 2021 yılında kayıt yaptırdığım Erzurum Atatürk Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesinde ”Egzersiz ve Spor Bilimleri” bölümünde eğitim görmeye devam etmekteyim. İş hayatına KPSS sonrası 2009 yılında Maliye Bakanlığına bağlı Adıyaman Defterdarlığı Gölbaşı Malmüdürlüğü Milli Emlak Şefliğinde Milli Emlak Memuru olarak başladım. 2012 yılında Malatya Defterdarlığı Milli Emlak Müdürlüğüne tayin oldum. 2014 yılında yapılan Maliye Kursu sınavını kazanarak 2015 yılında bu kurstan mezun oldum. 2016 yılının Aralık ayında Malatya Defterdarlığından Malatya Büyükşehir Belediyesine naklen geçiş yaptım. 2016 yılının Aralık ayından itibaren Emlak ve İstimlak Dairesi Başkanlığına bağlı Emlak İşleri Şube Müdürü olarak görev yapmaktayım. Memuriyetin dışında faal olarak futbol hakemliği yapmaktayım. Süper Lig Yardımcı Hakemi olarak İlimizi temsil etmekteyim. Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneğinin hem Genel Merkez Yönetim Kurulu üyeliğini hem de Malatya Şube Başkanlığı görevini yürütmekteyim. Orta seviyede İngilizce bilmekteyim, evli ve 2 çocuk babasıyım.

Kamulaştırma Şube Müdürlüğü

Bedir Geylani SEKMEN

Kamulaştırma Şube Müdürü V.