Bülent Cengiz YÜCETAŞ
Destek Hizmetleri Dairesi Başkanı

1973 Malatya doğumluyum. İlk, orta ve liseyi Malatya da okudum. Sonrasında Mersin Üniversitesi MYO Elektrik bölümünü ve Anadolu Üniversitesi İşletme bölümünü bitirdim.1997 yılından 2010 yılına kadar Malatya TEDAŞ ta çalıştım.2010 yılı ile 2014 yılı arasında Malatya il Özel idaresinde Destek Hizmetleri Müdürlüğüne bağlı İhale biriminde görev yaptım.2014 yılı ile 2015 yılı arasında Malatya Milli Eğitim İl Müdürlüğü yatırım inşaat biriminde İhale işlemleri ile ilgilendim.2015 yılı ile 2019 yılının Mart ayına kadar Malatya Battalgazi Belediyesinde Destek Hizmetleri Müdürü olarak çalıştım.2019 yılı Nisan ayından beri Malatya Büyükşehir Belediyesi Destek Hizmetleri Daire Başkanı olarak görevime devam etmekteyim. Evli ve iki çocuk babasıyım.

İdari İşler ve Sosyal Tesisler Şube Müdürlüğü

Mehmet TUNÇ

İdari İşler ve Sosyal Tesisler Şube Müdürü

10.02.1978 Yılında Hekimhan / Güzelyurt ‘ta doğdum. İlk, orta  ve lise  eğitimimi Güzelyurt Kasabasında tamamladıktan sonra sırasıyla İnönü Üniversitesi Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği ve Atatürk Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi İş Güvenliği Teknikerliği bölümlerinden mezun oldum. 2000 Yılında Adana Yüreğir Belediyesinde başladığım memuriyetimi, 2002 yılından itibaren  Malatya Büyükşehir  Belediyesinde sürdürmekteyim. Kurumda ;  Zabıta Memuru ve iş Güvenliği Uzmanı olarak görev yaptım.  2021 yılı Şubat  ayından itibaren  İdari İşler ve Sosyal Tesisler Şube Müdürü olarak  görev yapmaktayım. Evli ve iki çocuk babasıyım. Orta derecede İngilizce bilmekteyim.

İhale İşleri Şube Müdürlüğü

Mehmet ÇELİK

İhale İşleri Şube Müdürü

1984 yılında Malatya’nın Merkez Topsöğüt Beldesinde doğdum. İlköğrenimi Topsöğüt İlköğretim Okulu´nda, orta öğrenimi Topsöğüt Ortaokulunda ve lise öğrenimi Kubilay Lisesi´nde tamamladım. 2002 yılında Fırat Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü´nde lisans eğitimine başladım. 2006 yılında aynı bölümden İnşaat Mühendisi olarak mezun oldum.

2019 yılında Bahçeşehir Üniversitesi Kentsel Sistemler ve Ulaştırma Yönetimi Tezli yüksek Lisans Programından mezun oldum. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından düzenlenen İş güveliği ve Sağlığı programından B sınıfı iş güvenliği uzmanı oldum.

2006-2007 yılları arasında Malatya’da çeşitli şantiyelerde ve Sakarya Tank Palet Fabrikası depo inşaatında  saha mühendisi olarak çalıştım. 2007-2008 yılları arasında Trabzon İl Jandarma Komutanlığında kısa dönem askerlik yaptım.

2008 Yılında Malatya Belediyesinde Mühendis olarak işe başladım. Belediye’ye ait yapım işlerinin Kontrol Mühendisliği görevlerini yürüttüm. Aynı dönemde İhale Birimi işlemlerinin yürütülmesi görevinde bulundum. Kamu İhale Kurumu tarafından düzenlenen 4734 sayılı ihale kanunu ve 4735 sayılı Sözleşme Kanunu eğitim programlarına katıldım.

Kasım 2014’den itibaren Malatya Büyükşehir Belediyesi İhale İşleri Şube Müdürü olarak görevlendirilmiş olup halen bu görevim devam etmektedir.

Evli ve bir çocuk babasıyım.

Makine İkmal Bakım ve Onarım Şube Müdürlüğü

Enver UÇAR

Makine İkmal Bakım ve Onarım Şube Müdürü

09/03/1963 yılında Malatya’da doğdum. İlk, orta ve lise eğitimimi Malatya da tamamladım.

Trakya Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi Makine mühendisliği bölümünden 1987 yılında mezun oldum. Askerlik görevimi 1989- 1990 yılları arasında yedek subay olarak Çaldıran /VAN da tamamladım. Askerlik dönüşü bir süre İstanbul’da özel bir firmada çalıştım.

            1992 yılında Milli eğitim Bakanlığının açtığı merkezi sınavda başarılı olarak Konya Akşehir ismet İNÖNÜ Teknik ve Endüstri meslek lisesinde motorlu araçlar teknolojisi ve sıhhi tesisat bölümlerinde 1997 yılına kadar teknik öğretmenlik yaptım.

            1997-1998 yılları arasında Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürlüğü Yatırım ve İnşaat şube müdürlüğünde kontrol mühendisi olarak görev yaptım.

1998 yılı Ekim ayında Mülga Köy Hizmetleri 6.Bölge Müdürlüğüne kurumlar arası nakil yoluyla geçiş yaptım.

Köy Hizmetleri Bölge Müdürlüğünde ikmal, satın alma ve işletme mühendisi olarak 1998 yılından 2005 yılına kadar görev yaptım.

2005 Yılında Köy Hizmetleri Genel Müdürlüğünün kapatılıp İl özel idaresine bağlanmasından sonra Malatya İl özel İdaresinde  Makine İkmal Bakım Ve Onarım Şube Müdürlüğü, Yol Altyapı Ve Koordinasyon Şube Müdürlüğü Ve Yatırım Ve İnşaat Müdürlüğünde görev aldım.

            6360 sayılı Büyükşehir Belediye kanununun çıkmasından sonra Malatya Büyükşehir Belediyesi Makine İkmal Bakım ve Onarım şube müdürlüğünde Mayıs 2019 yılına kadar atölye şefi olarak çalıştım.

            2019 yılı mayıs ayı itibariyle Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı Makine İkmal Bakım ve Onarım şube müdürü olarak görevime devam etmekteyim.

Satın Alma Şube Müdürlüğü

Mustafa SÖNMEZ

Satın Alma Şube Müdürü

1964 yılında Arapgir ilçesi Ormansırtı köyünde doğdu ilk orta ve lise öğretimini Arapgirde tamamladı. Anadolu üniversitesi işletme fakültesi mezunudur.

14 Yıl Arapgir Belediyesi hesap işleri müdürlüğünde çalıştıktan sonra 2007 yılında tayin ile Malatya belediyesine geldi.

Malatya Belediyesi Gelirler müdürlüğü ve Destek Hizmetler Müdürlüğünde çalıştı. Malatya Büyükşehir Belediyesi olmasıyla beraber Satın Alma Şube Müdürlüğüne getirildi ve halen bu görevi sürdürmektedir. Bilgisayar işletmeni,Kişisel gelişim uzmanlığı kurs belgesi,Arıcılık, Aşıcılık gibi birçok sertifikası mevcuttur.

Orta derecede fransızca bilmektedir.

Evli ve iki çocuk babasıdır.