Şaban AŞICI
Çevre Koruma Ve Kontrol Dairesi Başkanı

1965 Yılında Malatya ili Orduzu Kasabasında  doğdu. İlk ve Orta okulu Orduzu’da ; Liseyi Malatya Ş.K.Ö. Endüstri Meslek Lisesi Torna Tesviye Bölümü ve Teknik Lise Makine bölümünden 1983-84  yılında mezun oldu.

Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarım Ekonomisi Bölümünden 1988-89  yılında mezun oldu. Vatani görevini, Gaziantep 5. Zırhlı Tugay Komutanlığı Tank Birliğinde Asteğmen olarak tamamladı.

1992 Yılında Köy Hizmetlerinde çalıştıktan sonra 1993 yılında Malatya Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğünde göreve başladı. 1994 yılında Temizlik İşleri Müdürlüğüne Müdür Yardımcısı olarak atandı. Yaklaşık 20 yıl  Temizlik İşleri ve Çevre Müdürlüğünde Müdür Yardımcısı ve Müdür olarak görev yaptı.

Malatya Belediyesi Fuarcılık A.Ş. Denetim Kurulu Üyeliği, Malatya Belediyesi Megsaş Denetim Kurulu Üyeliği, BEMBİRSEN İl Yönetim Kurulu Üyeliği, Malatya Belediye Spor Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı.

2014 Yılında Malatya Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığına bağlı Atık Yönetimi Şube Müdürlüğüne atananan AŞICI 2020 yılında Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı olarak atandı.

Şaban AŞICI, orta seviyede İngilizce bilmektedir.

 

Atık Yönetimi Şube Müdürlüğü

Meltem İNANÇ

Atık Yönetimi Şube Müdürü

Çevre Koruma, Kontrol ve İlaçlama Şube Müdürlüğü

İdris ALAN

Çevre Koruma, Kontrol ve İlaçlama Şube Müdürü V.

Mezarlıklar Şube Müdürlüğü

İdris ALAN

Mezarlıklar Şube Müdürü