OsmanGüder
Osman GÜDER
Battalgazi Belediye Başkanı - Ak Parti

Osman GÜDER 1970 yılında Malatya’da doğdu. İlk ve Orta öğrenimi sonrası 1986 yılında Malatya İmam Hatip Lisesi’nden mezun oldu. Yüksek Lisansını 1992 yılında Fırat Üniversitesi Veterinerlik Fakültesinde tamamladı.
2001 yılında AK Parti Malatya Teşkilatı’nın kuruluşunda yer aldı.
2002 yılında AK Parti İl Yönetim Kurulu üyesi oldu.
2007 yılında Tanıtım ve Medya’dan sorumlu İl Başkan Yardımcılığı görevine getirildi.
2012 yılında AK Parti Malatya Merkez ilçe Başkanlığı görevinde bulundu.
2013-2018 yılları arasında AK Parti Battalgazi Merkez İlçe Başkanlığı görevini yürüttü.
11 Ocak 2019 tarihinde AK Parti Battalgazi Belediye Başkan Adayı gösterildi.
31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinde Battalgazi Belediye Başkanı seçildi. 
05.04.2019 tarihinde mazbatasını alarak göreve başladı.
Osman Güder evli ve 5 çocuk babasıdır.

ZaferKırçıval
Zafer KIRÇUVAL
Battalgazi Belediye Meclis Üyesi - Ak Parti

1962 yılında Malatya ilinde doğdu. Eğitimini Gazi İlkokulu, Atatürk Ortaokulu ve Malatya Lisesinde tamamladı. Eğitimini tamamladıktan sonra iş hayatına Kırçuval Konfeksiyon A.Ş. ve Kırçuval Otel İşletmeciliği’nde Yönetim Kurulu Başkanı olarak göreve başladı.

 

30 Mart 2014 yerel seçimlerinde Battalgazi Belediye Meclis Üyesi seçildi. Daha sonra Belediye Meclis Başkan Vekili seçildi.

 

31 Mart 2019 yerel seçimlerinde yeniden Battalgazi Belediye Meclis Üyesi seçildi. Şu an Battalgazi Belediyesi Başkan Yardımcısı ve Malatya Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi olarak görevine devam etmektedir.

 

Zafer KIRÇUVAL evli ve üç çocuk babasıdır.

HasanDemez
Hasan DEMEZ
Battalgazi Belediye Meclis Üyesi - Ak Parti

1945 yılında Malatya‘da doğdu. İlkokulu ve Ortaokulu Arapgir İlçesinde okudu. Lise eğitimini Turan Emeksiz Lisesinde tamamladı. Ege Üniversitesi Eczacılık Fakültesini bitirdi.  Askerliğini Yedek Subay olarak yaptı.

1980 yılından beri Malatya’da ikamet eden DEMEZ, Eczacılık mesleğini sürdürmektedir. Ak Parti kuruluşunda kurucu İlçe Başkanı oldu. Genel seçimlerde Ak Parti‘den Milletvekili aday adayı oldu. 2004 yılında yapılan yerel seçimde İl Genel Meclis Üyesi seçildi. 2009 yılında yapılan yerel seçimde Malatya Belediyesi Meclis Üyesi olarak seçildi. 2014 yılında yapılan yerel seçimde Battalgazi Belediye Meclis Üyesi olarak seçildi. 2019 yılında yapılan yerel seçimde birinci sıradan Battalgazi Belediye Meclis Üyesi olarak seçildi. Şu anda aynı zamanda da Büyükşehir Meclis Üyesi olarak görev yapmaktadır.

Hasan DEMEZ, evli ve iki çocuk babasıdır.

MehmetÇolak
Mehmet ÇOLAK
Battalgazi Belediye Meclis Üyesi - Ak Parti
Vahap erdem
Vahap ERDEM
Battalgazi Belediye Meclis Üyesi - Ak Parti
NevzatAslan
Nevzat ASLAN
Battalgazi Belediye Meclis Üyesi - Ak Parti

1970 yılında Malatya’da doğdu. İlkokulu ve Liseyi; Sürür İlköğretim okulu ve Sümer Lisesinde okudu. Üniversite eğitimimi Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesi Jeodezi ve Fotogrametri (Harita-Kadastro) Mühendisliğinde, 1994 yılında tamamladı. Bahçeşehir Üniversitesi Kentsel Sistemler ve Ulaştırma Yönetimi Bölümü Yüksek Lisansına devam etmektedir.

1994-2000 yılları arasında ŞANTİYE ŞEFİ olarak; Bartın, Tekirdağ, Van, Çankırı, Bingöl ve Aydın illerimizde İLBANK A.Ş.’nin yaptırdığı Halihazır Harita Yapım İşlerini yaptı. Kuruluşunda bulunduğu şirketi temsilen 2000 yılından beri; Gümüşhane, Aydın, Bingöl, Ordu ve Kahramanmaraş illerimizde TKGM Tesis Kadastrosu (Tapulama) işlerini, BOTAŞ A.Ş. nin Sivas-Malatya (194 km), Malatya-Kahramanmaraş-Gaziantep (180 km) ve Van-Hakkari (202 km) Doğalgaz İletim Hattı Etüt-Harita Proje ve Kamulaştırma işlerini, TCDD bölge müdürlüklerinde 1000 km üzerinde harita ve proje işlerini sorumlu mühendis, proje müdürü olarak gerçekleştirdi.

29.03.2009 tarihinde yapılan yerel seçimlerde Malatya Belediyesi meclis üyesi oldu. 2009-2014 yılları arasında Malatya Belediye Meclis Üyesi ve İmar Komisyon Başkanlığını yaptı. Yine 30.03.2014 tarihinde yapılan yerel seçimlerde Malatya Büyükşehir Belediyesi ve Battalgazi Belediyesinin Meclis Üyesi oldu. Büyükşehir ve Battalgazi Belediye Meclisinin İmar Komisyon Başkanlıklarını yaptı. 2014 yılından 26.04.2018 tarihine kadar İmar ve Şehircilik Md. ve Emlak İstimlak Müdürlüklerinden sorumlu Belediye Başkan Yardımcılığı görevini yürüttü. 31.03.2019 tarihinde yapılan yerel seçimlerde; Malatya Büyükşehir Belediyesi ve Battalgazi Belediyesinin Meclis Üyesi olarak devam etmektedir.

Evli ve üç çocuk babası olan Nevzat ASLAN, orta derecede İngilizce bilmektedir.

MustafaUmutYalçın
Mustafa Umut YALÇIN
Battalgazi Belediye Meclis Üyesi - Ak Parti

Av. M. Umut YALÇIN, 9 Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu olarak 2002 yılından itibaren Malatya’da birçok ulusal ölçekte çalışan firmanın avukatlığını yerine getirmektedir. Aynı zamanda Adalet Bakanlığı’na bağlı olarak; arabulucu, uzlaştırmacı ve bilirkişilik faaliyetleri ile de ilgilenen Av. M. Umut YALÇIN; Özel Güvenlik Ltd. Şti.’nin de kurucu ve ortağıdır. Türk Kızılay Genel Merkez Yönetiminde Denetleme Kurulu Başkan Yardımcılığı görevini de sürdürmekte olup aynı zamanda Malatya Valiliği Güvenlik ve Acil Durumlar Koordinasyon Üyesi, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Kurul Üyesi, İnönü Üniversitesi Etik Kurul Üyesi, Yeşilyurt Belediyesi İnsan Hakları Kurulu Üyesi olarak da görev yapan Av. M. Umut YALÇIN, Malatya Büyükşehir Belediyesi’nde Hukuk İhtisas Komisyonu’na başkanlık etmekle birlikte İmar ve Bayındırılık Komisyonu, Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesidir.

Özlem PELİTOĞLU
Battalgazi Belediye Meclis Üyesi - Ak Parti

 

02.10.1977 Malatya-Battalgazi doğumludur. İlk ve orta öğrenimini Eski Malatya’da (Battalgazi) tamamladıktan sonra 1995 yılında Malatya Ticaret Meslek Lisesi Muhasebe bölümünden mezun olmuştur. Daha sonra sırasıyla 1999 yılında Eskişehir Anadolu Üniversitesi Ev İdaresi (ÖnLisans) programını ve ardından Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme (Lisans) programını tamamlayarak mezun olmuştur.

İş hayatına 2004 yılında Ankara’da, Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olarak, Akyurt ilçesindeki değişik okullarda Ev Ekonomisi ve Teknoloji ve Tasarım Öğretmenliği yaparak başladı. 2009 yılında yine Ankara Akyurt’ta Özel Ezgi Anaokulunu devralarak 2012 yılına kadar işletmeciliğini yaptı. 2012 yılında Ankara Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığına geçerek Halkla İlişkiler biriminde görev aldı. 2016-2018 yılları arasında Ankara Büyükşehir Belediyesi Özel Projeler ve Dönüşüm Daire Başkanlığı’nda Yönetici Asistanlığı yaptı.

Siyasete 2009 yılında Ak Parti Ankara-Akyurt İlçe Kadın Kolları’nda Tanıtım ve Medya Birim Başkanı olarak başlamış ve 2011 yılında Ak Parti Akyurt İlçe Kadın Kolları Başkanı seçilmiştir. 2016-2018 yılları arasında Ak Parti Ankara İl Kadın Kolları yönetiminde yer aldıktan sonra 2018 yılında Malatya’ya gelmiştir. Halen Ak Parti Malatya İl Kadın Kolları Başkan Yardımcısı ve Dış İlişkiler Birim Başkanı olarak aktif siyasi görevini devam ettirmektedir.

Evli ve biri kız ikisi erkek olmak üzere üç çocuk annesidir

MehmetÇınar
Mehmet ÇINAR
Yeşilyurt Belediye Başkanı - Ak Parti

1977 yılında Malatya’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Malatya’da tamamladı. Kırıkkale Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümünü bitirdi. 2004 yılında Fırat Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Yapı Ana Bilim Dalı’nda yüksek lisans yaptı. İnönü Üniversitesinde doktora çalışmalarına devam etmektedir. 2006 yılında Genç MÜSİAD Kurucu Başkanlık görevinde bulundu. 2009 yılında Malatya Belediyesi Meclis üyeliğine seçildi. Malatya Belediyesi Daimi Encümen ve İmar Komisyonu üyeliği yaptı. 2009-2014 Türkiye Belediyeler Birliği Meclis üyeliği yaptı. 2014 Yerel Seçimleri’nde Yeşilyurt Belediyesi Meclis Üyesi seçildi. Mayıs 2018 tarihi itibariyle Yeşilyurt Belediye Başkanlığı görevine getirildi. 31 Mart 2019 Yerel Seçimleri’nde AK PARTİ Yeşilyurt Belediye Başkanı Olarak Seçilen, Mehmet ÇINAR Evli ve dört çocuk babasıdır. İyi derecede ingilizce bilmektedir.

KadircanEsen
Kadircan ESEN
Yeşilyurt Belediye Meclis Üyesi - Ak Parti

1989 yılında Malatya’nın Yeşilyurt İlçesinde doğdu. İlköğretim, Ortaöğretim ve Lise eğitimini  Malatya’da  tamamladı. Lisans Eğitimini Fırat Üniversitesi  Mühendislik  Fakültesi  İnşaat  Mühendisliği  bölümünde 2010 yılında tamamladıktan sonra Yüksek  Lisans Eğitimini İstanbul  Bahçeşehir  Üniversitesi  Fen Bilimleri Enstitüsü Kentsel  Yönetim  ve  Ulaştırma Bölümünde tezli olarak tamamladı.

2010 yılında mezuniyetinin ardından Malatya Belediyesi  Proje Geliştirme Biriminde  1 yıl süreyle görev yaptı. 2011 yılında özel bir inşaat şirketinde şantiye şefliği görevini  üstlendi. Bu işlerin yanı sıra proje müellifliği  ve kontrollük hizmetleri  yaptı. 2013 yılından itibaren inşaat sektöründe serbest  olarak  çalışıp, ticari faaliyetlerde  bulundu.

2014 yılında AK Parti’den Yeşilyurt Belediyesi  Meclis Üyeliğine seçildi. 5 yıl süre ile İmar Komisyon Üyeliğine ve İmar Komisyon Başkanlığı  görevini üstlendi. Bu süre zarfında Belediyenin  sportif  faaliyetlerini  sağlayan Yeşilyurt  Belediyespor Kulübünde  Yöneticilik yaptı.

2019 yılında AK Parti’den  Yeşilyurt  Belediyesi  ve  Malatya Büyükşehir  Belediyesi  Meclis  Üyesi  olarak  seçildi. Şuan Yeşilyurt  Belediye Başkan Yardımcılığı görevi  yapmaktadır.

Evli ve bir çocuk babasıdır.

HabibAhmetŞahin
Habip Ahmet ŞAHİN
Yeşilyurt Belediye Meclis Üyesi - Ak Parti

Habip Ahmet ŞAHİN, 1982 yılında Malatya’da doğdu. İlköğretimi ve Lise eğitimini Malatya’da tamamladı. Üniversite eğitimini Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Gazi Magosa’da bulunan Doğu Akdeniz Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nde tamamladı. 2005 yılında serbest büro açarak mimarlık hizmeti yapmaya başladı. 2008-2010 yılları arasında yurtdışı körfez ülkelerinde inşaat sektöründe çalıştı. 2012-2014 yılları arasında Adalet ve Kalkınma Partisi’nde İl Yönetim Kurulu Üyesi olarak bulundu. 2014-2018 yılları arasında Mimarlar Odası Malatya Şubesi Yönetim Kurulu Başkanlığını yürüttü. İyi derecede İngilizce bilmekte olup, halen mesleği olan mimarlığı yapmaktadır.

Habip Ahmet ŞAHİN, evli ve üç çocuk babasıdır.

SelimPilten
Selim PİLTEN
Yeşilyurt Belediye Meclis Üyesi - Ak Parti
MuratAlabaş
Murat ALABAŞ
Yeşilyurt Belediye Meclis Üyesi - Bağımsız

Murat ALABAŞ  10.12.1966 yılında  Malatya’da Kernek Mahallesinde doğmuştur. İlk Okulu Fırat İlk Okulunda,  Orta Okulu ATATÜRK  Orta Okulunda okuduktan sonra, Lise eğitimini Malatya Turan Emeksiz Lisesinde (1982-1983) tamamlamıştır. Antalya Otelcilik ve Turizm Okulu mezunudur. 1995 yılına kadar Antalya’da turizm sektöründe yöneticilik yapmıştır. 1995 yılından itibaren Almanya’da Yüksek Lisans ve Master tezi yapmıştır. ( Türkçe; İngilizce ve Almanca olarak hazırladığı Master tezinin konusu Türkiye’nin cari açığıdır. Doktora çalışması devam etmektedir ). Doktora tezi Avrupa’da özelliklede  Almanya’da yaşayan Türklerin  Alman ekonomisine katkısıdır.

Almanca ve İngilizce Ekonomi alanında birçok makalesi bulunmaktadır. Yerli ve yabancı basında Avrupalı Türklerin sorunları ile ilgili yazılar  ve makaleler yayınlanmıştır. 

1996 yılında Almanya’nın Mannheim şehrinde Türk  Alman İş  Adamları Derneği kurucu üyesidir. 2013 yılında Almanya’da Türklerin arasında yılın  iş  adamı seçilmiştir. 1999 yılında Türkiye  sınırları  dışında  ilk resmi Mannheim Malatyalılar Derneğini 16 kurucu arkadaşı ile beraber kurmuştur. 2012 yılına  kadar Mannheim Malatyalılar  dernek başkanlığını yürütmüştür. 

2007 yılında kurucusu olduğu Avrupa Malatyalılar Federasyonu 44 kurucu üyesinden  birisidir.

2013 yılından beri Avrupa kanunlarına göre Resmi Avrupa Malatyalılar Federasyonunun halen Genel Başkanıdır (www.amdf.de).

1995 yılından beri Almanya’da aktif olarak judo, güreş ve ju jutsu yapmaktadır. Dünya  ju jutsu federasyonu üyesidir. Ju jutsu Antrenör ve hocasıdır. Ayrıca 1995’dan beri Malatya Avcılık ve Atıcılık Derneği üyesi ve lisanslı silah atıcılık sporcusudur. Seyahat etmek, okumak ve spor yapmak hobileridir. 

Türkiye’de ve Avrupa’da aktif siyaset yapmaktadır. 2015 yılı haziran ayı seçimlerinde  Avrupalı Türklerin kontenjanından TBMM Milletvekili Aday Adayı olmuştur. 2019 yılında Malatya Yeşilyurt ve Malatya Büyükşehirde  Ak Parti’den meclis üyesidir. 

İngilizce, Almanca ve Fransızca bilmektedir. 1996 yılından beri evli olan ALABAŞ 3 çocuk  babasıdır.

SüleymanBayram
Süleyman BAYRAM
Yeşilyurt Belediye Meclis Üyesi - Ak Parti
İbrahimAydoğan
İbrahim AYDOĞAN
Yeşilyurt Belediye Meclis Üyesi - Ak Parti

İbrahim AYDOĞAN 26.09.1982 tarihinde Malatya’da doğdu. İlköğretim ve lise eğitimini Malatya’da tamamladı. Üniversite eğitimini İnönü Üniversitesi İktisadi ve İdari bilimler Fakültesi İşletme Bölümünde 2004 yılında tamamladı. İş hayatına akaryakıt sektöründe faaliyet gösteren Aydoğan Petrol Ltd. Şti. ve Horata Akaryakıt Ltd. Şti.’nde şirket yöneticiliğinde bulunarak başladı. 2016 yılında kurucusu ve ortağı olduğu inşaat şirketinde serbest olarak ticaret hayatına devam etmektedir. Malatya Akaryakıtçılar Derneği Yönetim Kurulu Üyesidir. 2001 yılında Adalet ve Kalkınma Partisi kuruluş aşamasında görev aldı. Adalet ve Kalkınma Partisi Gençlik Kolları Yönetim Kurulu Üyesi Olarak Bulundu. 31.03.2019 tarihinde yapılan yerel seçimlerde Yeşilyurt Belediyesi ve Malatya Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi olarak seçilmiştir.

Orta derecede İngilizce bilen İbrahim AYDOĞAN evli ve iki çocuk babasıdır.

GünnurTabel
Gülnur TABEL
Yeşilyurt Belediye Meclis Üyesi - CHP
alikazgan
Ali KAZGAN
Akçadağ Belediye Başkanı - Bağımsız

01.02.1961 tarihinde Malatya’da doğdu. İlk, Orta ve Lise öğrenimini Malatya Merkezde,  Yüksek Öğrenimini ise Ankara Üniversitesi Siyasal  Bilgiler Fakültesi`nde tamamladı. 1984 yılında Malatya Kaymakam Adayı olarak başladığı Mülki İdare Amirliği mesleğinde Çorum-Bayat, Batman-SasonErzurum Köprüköy, Amasya-Taşova, Antalya-Gazipaşa ilçelerinde kaymakam, Kahramanmaraş, Aydın ve İstanbul illerinde Vali Yardımcısı olarak  görev yaptı.
1991 yılında bir yıl süre ile ABD`de dil eğitimi gördü. 2006-2008 yıllarında Malatya İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği görevini yürüttü.
2011 yılı Milletvekili Genel Seçimlerinde Ak Partiden Malatya Milletvekili aday adayı oldu.
2013 yılında atandığı Ankara Vali yardımcılığı görevinden ayrılarak 2014 Yerel Seçimlerinde Akçadağ Belediye Başkanı oldu.

31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinde Bağımsız Belediye Başkanı olarak aday olan Ali KAZGAN, seçimi kazanarak bir kez daha Akçadağ Belediye Başkanlığını kazandı.

Ali KAZGAN evli ve iki çocuk babasıdır.

mustafaevin
Mehmet Mustafa EVİN
Akçadağ Belediye Meclis Üyesi - Ak Parti

Mehmet Mustafa EVİN, 1958 yılında Akçadağ’da doğdu. İlkokul ve ortaokulu Akçadağ’da okudu. 1975 yılında Mardin Mazıdağında operatör olarak görev yapmaya başladı. 1979 yılında askerlik görevini yerine getirdi. 1980 yılında Irak’da üç yıl formen olarak çalıştı. 1984 yılında Ürdün Karak’da görev yaptı. 1985 yılında Köy Hizmetleri 6. Bölge Müdürlüğü asfalt ekibinde 21 yıl çalışıp emekli oldu. Halen müteahhitlik yapmaktadır.

Mehmet Mustafa EVİN evli ve üç çocuk babasıdır.

Bekir-Serker
Bekir ŞEKER
Akçadağ Belediye Meclis Üyesi - Ak Parti
ibrahimfetmi
İbrahim Fethi KÜTAN
Akçadağ Belediye Meclis Üyesi - CHP

İbrahim Fehmi KÜTAN, Akçadağ Karapınar köyünde 1962 yılında doğdu. İnönü Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Makine Bölümünü bitirdi. 1987 yılında TCDD’de başladığı çalışma hayatını 2012 yılında emekli olarak tamamladı.

Çalışma hayatı boyunca 18 yılını KESK’e bağlı, ulaştırma iş kolunda (Demir yolları, Hava Meydanları, Limanlar, Denizcilik Müsteşarlığı ve Ulaştırma Bakanlığında çalışan memurların üyesi olduğu ), Birleşik Taşımacılık Çalışanları Sendikasının çeşitli organlarındaki görevlerinde geçirdi.

Sırasıyla İşyeri temsilciliği, Malatya, İzmir şubelerinde Yönetim Kurulu Üyeliği ve Şube Başkanlığı sonrasında iki dönem Sendika Genel Başkanlığı yaptı. Genel başkanlık görev süresinin dolmasından sonra emekli olduğu tarihe kadar Konfederasyonun Genel Yönetim Kurulu Üyeliği görevini sürdürdü. Halen Karapınar Mahallesi Dayanışma Derneği Başkanlığını sürdürmekte ve kayısı üreticiliği yapmaktadır.

İbrahim Fehmi KÜTAN, evli ve iki çocuk babasıdır.

halukcömert
Haluk CÖMETOĞLU
Arapgir Belediye Başkanı - CHP
basriyılmaz
Basri YILMAZ
Arapgir Belediye Meclis Üyesi - CHP
MM BÖLÜKBAŞI
Mehmet Metin BÖLÜKBAŞI
Arapgir Belediye Meclis Üyesi - Ak Parti
mehmetkızıltaş
Mehmet KIZILDAŞ
Arguvan Belediye Başkanı - CHP
hasanyılmaz
Hasan YILMAZ
Arguvan Belediye Meclis Üyesi - CHP
isaözkan
İsa ÖZKAN
Darende Belediye Başkanı - Ak Parti
tuncerçalık
Tuncer ÇALIK
Darende Belediye Meclis Üyesi - Ak Parti
Hulusi KAYA
Darende Belediye Meclis Üyesi - Ak Parti
lütfügültekin
Lütfu GÜLTEKİN
Darende Belediye Meclis Üyesi - BBP

Lütfu GÜLTEKİN, 1963 yılında Darende’de doğdu. İlkokulu Darende Cumhuriyet İlk Okulunda, Orta ve Lise Öğrenimini Darende İmam Hatip Lisesinde, yüksek öğrenimini Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi İktisat Bölümünde tamamladı. Vatani görevini sekiz ay kısa dönem tamamladıktan sonra Darende’de baba mesleği olan ticarete başladı. 1990 yılında Anavatan Partisi İlçe Yönetimine girerek siyasete atıldı. Aynı yıl Anavatan Partisi İlçe Başkanlığına seçildi. Kesintisiz 12 yıl İlçe Başkanlığı görevini yaptı. 2004 ve 2009 yıllarında Ak Parti Darende Belediye Başkan aday adayı oldu. 2014 yılında Milliyetçi Hareket Partisi Darende Belediye Başkan adayı oldu. 2019 yerel seçimlerinde Büyük Birlik Partisinden Darende Belediyesi ve Malatya Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyeliğine seçildi. Halen Darende’de ticaretle iştigal etmektedir.

Lütfu GÜLTEKİN, evli ve üç çocuk babasıdır.

 
duralizelurt
Durali ZELYURT
Doğanşehir Belediye Başkanı - Ak Parti

Durali ZELYURT 1966 yılında Doğanşehir/Fındık’da doğdu. İlkokulu Kayseri’de, Ortaokulu Artvin Hopa’da, Liseyi Malatya Ş.K.Ö. Endüstri Meslek Lisesinde tamamladı. 1984 yılında Çukurova Üniversitesi Ziraat Fakültesini kazandı ve 1988 yılında mezun oldu. Askerliğini tank asteğmen olarak yaptı. Kısa bir süre esnaflık, 3.5 yıl ücretli öğretmenlik yaptı. 1995 yılından beri Doğanşehir Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefale Kooperatifinde Müdür olarak görev yapmaktadır. 1999 yılından bu güne kadar ve halen Mahkemelerde Ziraat Mühendisi olarak bilirkişilik görevi yapmaktadır. 2002 yılında Doğanşehir ilçesinde AK PARTİ kurucu üyeliği, partide, parti sekreterliği, Siyasi ve Hukuk İşlerinden sorumlu başkan yardımcılığı, Teşkilatlardan sorumlu başkan yardımcılığı görevinde bulundu.

ZELYURT, evli ve 2 çocuk babasıdır.  

HASAN KAPLAN
Hasan KAPLAN
Doğanşehir Belediye Meclis Üyesi - Ak Parti
rüstemçatı
Rüstem ÇATI
Doğanşehir Belediye Meclis Üyesi - Ak Parti

Rüstem ÇATI, 1969 yılında Malatya ili Doğanşehir ilçesinde doğdu. İlköğrenimini Erkenek beldesinde, orta öğretimi Doğanşehir İmam Hatip lisesinde tamamladı. Farklı şirketlerde birçok pozisyonda görevde bulunduktan sonra Erkenek mahallesinde kendisine ait olan ÇATI Ticaret’i faaliyete geçirdi ve şu an hala devam etmektedir. Ak Parti kuruluş döneminde yerelde kurucu üyelerin arasında yer aldı, Erkenek Ak Parti Belde Başkanlığı görevini yürüttü. 2014 yerel seçimlerinde ise Malatya Büyükşehir ve Doğanşehir Belediye Meclis Üyeliğine seçildi, takip eden 2019 yerel seçimlerinde tekrar Malatya Büyükşehir ve Doğanşehir Meclis Üyeliğine seçildi. Ayrıca Erkenek Spor Kulubü Başkanlığı yürütmektedir.

Rüstem ÇATI, evli olup 3 çocuk babasıdır.

Muratİnan
Murat İNAN
Doğanşehir Belediye Meclis Üyesi - CHP

Murat İNAN, 1976 yılında Malatya’nın Doğanşehir İlçesi Çığlık köyünde doğdu. İlk Öğrenimini Çığlık İlkokulunda, ortaöğrenimi de Çığlık Ortaokulunda bitirdikten sonra lise öğrenimini de Doğanşehir Lisesinde tamamladı. Murat İNAN, Yüksek öğrenimini Marmara Üniversitesi Meslek Yüksek Okulunda Büro Yönetimi ve Sekreterlik bölümünü bitirerek tamamladı.

Öğretim süreci bittikten sonra kısa süreliğine İstanbul Kuru Gıda Pazarında, toptan kuru gıda ticareti yaptı. Murat İNAN, 2008 yılında sigorta acenteliği mesleğini yapmaya başladı. Halen sigorta acenteliği faaliyetini yürütmektedir.

Murat İNAN, evli ve iki çocuk babasıdır.

hakanbay
Hakan BAY
Doğanyol Belediye Başkanı - Ak Parti
EMRAH SEVİMLİ
Emrah SEVİMLİ
Doğanyol Belediye Meclis Üyesi - Ak Parti
turankaradağ
Turan KARADAĞ
Hekimhan Belediye Başkanı - CHP
eminkılıçarslan
Emin KILIÇASLAN
Hekimhan Belediye Meclis Üyesi - CHP

19.10.1949 tarihinde Hekimhan ilçesinin Karadere Mahallesinde doğdu. İlkokulu Karadere Mahallesinde, Ortaokulu Malatya Atatürk Ortaokulunda tamamlayan KILIÇASLAN, Liseyi Konya Erkek Lisesinde tamamladı. 1974 yılında Maliye’de memur olarak göreve başladı. İstanbul, Konya gibi illerde görev yaptı. Daha sonra Beydağı Vergi Dairesinde Gelir Şefi olarak görev aldı. 2006 yılında emekli oldu. 2014 yılında Hekimhan Belediyesi ve Malatya Büyükşehir Belediyesinde CHP Meclis Üyesi olarak görev yaptı.

Emin KILIÇASLAN evli ve iki çocuk babasıdır.

hasanavşar
Hasan AVŞAR
Hekimhan Belediye Meclis Üyesi - CHP
kemaldeni
Kemal DENİZ
Hekimhan Belediye Meclis Üyesi - Ak Parti
muratkoca
Murat KOCA
Kale Belediye Başkanı - Ak Parti
mahmutözbaysar
Mahmut ÖZBAYSAR
Kale Belediye Meclis Üyesi - Ak Parti

Mahmut ÖZBAYSAR, 14.05.1973 yılında Malatya’da doğmuştur. Eğitimini ilk olarak Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümünde tamamlamıştır. Halen Anadolu Üniversitesi Yerel Yönetimler bölümünde eğitimine devam etmektedir.

Katıldığı yurtdışı gezileri ve yayınlanan makaleleri bulunmaktadır. Avrupa Birliği vergi uygulamaları ve vergi denetimleri mesleki becerilerin geliştirilmesi başlığı adı altında; 2013 yılında Belçika, Fransa, Almanya, Lüksemburg’da ve yine Haziran 2013 Brüksel’de tarım ürünlerinin vergilendirilmesi makalesi yayınlanmıştır.

Kendisinin katıldığı birçok kurs ve bunun sonucunda aldığı sertifikalar; Ankara Üniversitesi, Denetim Muhasebe Standartları/Kurumsal Yönetim İlkeleri ve Finansal Yönetimi ve TÜRMOB (Finansal Raporlama Standartları) dır.

Serbest Muhasebecilik alanında çalışmalarını başarılı bir şekilde yürütmeye devam eden Mahmut ÖZBAYSAR, mesleki anlamda ruhsatlarını aldığı kurumlar; Serbest Muhasebeci Mali Müşavir (Maliye Bakanlığı), Bağımsız Denetçi (Kamu Gözetim Kurumu), Gümrük Müşavir Yardımcılığı (Gümrük Müsteşarlığı) arasında bulunmaktadır.

2015/2017 AK Parti Kale İlçe Teşkilatı Başkan Yardımcılığı görevini üstlenmiştir. Malatya SMMMO Haksız Rekabet Kurulu Genel Sekreteri, Milli Eğitim Bakanlığı Teknik Lise Kurulu Battalgazi Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerine devam etmektedir.

Mahmut ÖZBAYSAR, evlidir.

 
erhancengiz
Erhan CENGİZ
Kuluncak Belediye Başkanı - MHP
turandayı
Turan ÇALIŞGAN
Kuluncak Belediye Meclis Üyesi - MHP
mikailsülük
Mikail SÜLÜK
Pütürge Belediye Başkanı - Ak Parti
Ekran Alıntısı
Hasan KARAKAŞ
Pütürge Belediye Meclis Üyesi - Ak Parti

Hasan KARAKAŞ, 27.03.1993 tarihinde Malatya Pütürge’de doğdu. İlkokul öğrenimini Pütürge’de tamamladı. Ortaokul ve liseyi Malatya’da tamamladı. Öğretim sürecinden sonra Taşımacılık ve İnşaat Şirketi Yönetim Kurulu Başkanlığını yapmaktadır. Siyasete 2010 yılında Ak Parti Pütürge Gençlik Kolları, 2013-2015 yılları arsı Battalgazi Gençlik Kolları Teşkilat Başkanlığı, 2015-2018 yılları arası Malatya İl Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı, Sosyal Politikalar Başkanlığı, daha sonra 2018 yılında yapılan Ak Parti Malatya İl Kongresinde İl Yönetim Kurulu üyeliğine seçildi. Daha sonra 2019 yılında yapılan 31 Mart Mahalli İdare Seçimlerinde Pütürge Malatya Büyükşehir Meclis Üyeliğine seçildi.

 
nedimçeker
Nedim ÇEKER
Pütürge Belediye Meclis Üyesi - Ak Parti

Nedim ÇEKER 1959 yılında Malatya ili Pütürge ilçesi Tepehan beldesinde doğdu. Açıköğretim Lisesi mezunudur. 31.03.1989 yılında yapılan seçimlerle Malatya ili Pütürge ilçesi Tepehan Sinan Köyü Muhtarı olarak seçildi ve tekrar 31.03.1994 yılında yapılan seçimlerle Malatya ili Pütürge ilçesi Tepehan Sinan Köyü Muhtarı olarak görevine devam etti.

02.06.1996 yılında yapılan seçimler neticesinde bu sefer Malatya ili Tepehan Belediye Başkanı olarak mahalli idareler seçimini kazanarak bu görevi yürütmeye başladı ve 31.03.2004 yılında tekrardan Tepehan Belediye Başkanı seçildi. Başkanlık görevi 2009 yılı itibariyle sona erdi.

2012 yılı itibari ile AK Parti Pütürge İlçe Yönetimine girerek görev almaya başladı. Ardından 2019 yılı Mahalli İdariler seçimi ile birlikte İlçe Yönetim görevinden ayrılarak 31.03.2019 tarihi itibari ile AK Parti Pütürge Belediye Meclis Üyesi ve AK Parti Malatya Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi seçilmiştir.

Nedim ÇEKER, evli ve dört çocuk babasıdır.

 
nevzatöztürk
Nevzat ÖZTÜRK
Yazıhan Belediye Başkanı - Ak Parti
kadiryoldaş
Kadir YOLDAŞ
Yazıhan Belediye Meclis Üyesi - Ak Parti

Kadir YOLDAŞ, 25.04.1965 yılında Malatya’da doğmuştur. İlköğretim ve Lise eğitiminden sonra esnaflık yapmaya başlamıştır. Ak Parti Yazıhan Belediye Meclis Üyeliği görevini sürdürmektedir.

 
selimgültekin
Selim GÜLTEKİN
Yazıhan Belediye Meclis Üyesi - Ak Parti

Selim GÜLTEKİN, 15.05.1957 tarihinde Malatya İli Yazıhan İlçesi Buzluk Mahallesinde doğdu. İlköğrenimini Yazıhan Çivril İlköğretim Okulunda tamamladı. Selim GÜLTEKİN, 1987 yılında Köy Hizmetlerinde çalışmaya başladı. 2005 yılında emekli oldu. Emekli  olduktan sonra müteahhitlik hizmeti yapmaktadır. Selim GÜLTEKİN, 2014  yılında yapılan yerel seçimlerde Yazıhan Belediyesinde Meclis Üyesi olarak  seçildi. Halen görevine devam etmektedir.