Hasan DEMEZ

1945 yılında Malatya‘da doğdu. İlkokulu ve Ortaokulu Arapgir İlçesinde okudu. Lise eğitimini Turan Emeksiz Lisesinde tamamladı. Ege Üniversitesi Eczacılık Fakültesini bitirdi.  Askerliğini Yedek Subay olarak yaptı. 1980 yılından beri Malatya’da ikamet eden DEMEZ, Eczacılık mesleğini

1945 yılında Malatya‘da doğdu. İlkokulu ve Ortaokulu Arapgir İlçesinde okudu. Lise eğitimini Turan Emeksiz Lisesinde tamamladı. Ege Üniversitesi Eczacılık Fakültesini bitirdi.  Askerliğini Yedek Subay olarak yaptı.

1980 yılından beri Malatya’da ikamet eden DEMEZ, Eczacılık mesleğini sürdürmektedir. Ak Parti kuruluşunda kurucu İlçe Başkanı oldu. Genel seçimlerde Ak Parti‘den Milletvekili aday adayı oldu. 2004 yılında yapılan yerel seçimde İl Genel Meclis Üyesi seçildi. 2009 yılında yapılan yerel seçimde Malatya Belediyesi Meclis Üyesi olarak seçildi. 2014 yılında yapılan yerel seçimde Battalgazi Belediye Meclis Üyesi olarak seçildi. 2019 yılında yapılan yerel seçimde birinci sıradan Battalgazi Belediye Meclis Üyesi olarak seçildi. Şu anda aynı zamanda da Büyükşehir Meclis Üyesi olarak görev yapmaktadır.

Hasan DEMEZ, evli ve iki çocuk babasıdır.