a
444 51 44
Çağrı Merkezi
Ziya KESRİKLİOĞLU

1960 yılında Malatya’da doğan Ziya KESRİKLİOĞLU, İlk ve Orta öğretimini babasının memuriyeti dolayısı ile Adıyaman’da yaptı. 1976 yılında Adıyaman Endüstri Meslek Lisesi/ Makine Bölümü’nden derece ile mezun oldu.

Üniversite öğretimini Atatürk Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde ( lisans  -yüksek lisans-1983) tamamladı. Üniversite’de öğrencilik yıllarında başladığı yazı hayatını ulusal/yerel yayın yapan birçok gazete, dergi ve internet sitesinde sürdürdü. 1990 yılında Malatya’da günlük olarak yayın hayatına başlayan Karar Gazete ve Matbaasını kurdu. 4 yıl bu gazetede Genel Yayın Yönetmenliği ve Başyazarlık yaptı.

1993 yılında Malatya’da yayın hayatına başlayan Ufuk TV’nin kuruluşunda bulundu. Burada birçok programın yapım ve yönetmenliğini üstlendi.

Teknik Lise’de 9 yıl Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ve Felsefe grubu dersleri ile Malatya Cezaevi’nde 2 yıl Din bilgisi ve Psikoloji öğretmenliği yaptı.

1993 senesinde Malatya Belediyesi’ne naklen geçerek Başkan Yardımcısı görevine getirildi. Burada 12 yıl (Basın - Yayın, Kültür Sanat, Eğitim, Personel, Sağlık ve Sosyal İşler, Emlak, Hal ve Mezarlıklar Müdürlüğünden sorumlu) Belediye Başkan Yardımcılığı, 4 yıl Başkan Danışmanlığı, 5 yıl Kültür Sanat Müdürlüğü, 3 yıl Encümen Üyeliği ve Başkanlığı görevlerinde bulundu. Ziya KESRİKLİOĞLU, Malatya Belediyesindeki 23 yıllık yöneticilik görevi esnasında birçok sosyal/kültürel projenin yanı sıra,  bine yakın kültürel/sanatsal  programın organizasyonu ile 21 adet dergi ve 42 adet kitabın yayım ve editörlüğünü yaptı.

Eğitimci/yerel yönetici/yazar KESRİKLİOĞLU’nun  “Modern Fizikte ve İslam Düşüncesinde Madde”(1983), “ Müslümanı Anlamaya Çalışmak ” (1997), “Ses Verin Lütfen” (2008) isimleriyle yayınlanmış üç kitabı, “Taşrada Gazeteci Olmak” isimli yayıma hazır çalışması ile çeşitli gazete, dergi ve internet sayfalarında yayımlanmış çok sayıda makalesi bulunmaktadır.

Ayrıca 2010 yılında Malatya’nın ilk uydu kanalı olan Vuslat TV’nin kuruluşunda ve yayın kurulunda görev alarak, ‘Hayata Dair’ adıyla 100 adet kültürel programın yapım ve yönetmenliğini yaptı.

 Malatya Belediyesi’nde Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden sorumlu Başkan Danışmanı olarak görev yapmakta iken belediyenin Büyükşehir statüsü kazanması ile birlikte 07.05.2014 tarihinde Sağlık ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı’na atandı.

Orta derecede İngilizce ve Arapça bilen KESRİKLİOĞLU evli ve 4 çocuk babası.