a
444 51 44
Çağrı Merkezi
Hasan ALICI

20.02.1963 tarihinde Malatya’da doğan Hasan ALICI, İlk-Orta ve Lise öğrenimini Malatya’da tamamladı. 1990 yılında Çukurova Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarımsal Mekanizasyon Bölümünde yükseköğrenimini tamamlayan ALICI, Ziraat Mühendisi olarak mezun oldu. 

Mezun olduktan sonra bir süre, Malatya’da Gökkuşağı isimli Kitap Satış ve Kafe işletmeciliği yaptı. Daha sonra Graf – Tek Reklam Ajansı Ltd. Şirketini kurarak bir süre grafik tasarım işleri yaptı. Has – Tek ismiyle ticarete atıldı ve toptan satış işleriyle uğraştı.

2002 yılında İstanbul Tahtakale’ de Anadolu Teknik isimli iş yerini açarak cep telefonu teknik malzemeleri üzerine ticarete başladı. Bu süre zarfında yurt dışı ziyaretleri gerçekleştiren Alıcı teknoloji alanında diğer ülkelerin bilgi ve birikimlerini yakından görme imkânı buldu ve bu alanda kendini geliştirdi.

Hasan Alıcı uzun yıllar ticaretle uğraştı. Ticari hayatının ardından bir süre özel bir şirkette şantiye sorumlusu olarak çalıştı. Daha sonra Kâğıthane Belediyesinde Park ve Bahçelerin planlanması, bakım ve düzenlenmesi işlerinin koordinasyonunda görev aldı.

07.04.2010 tarihinde Malatya Belediyesi Ulaşım Hizmetleri MOTAŞ A.Ş.’nin Genel Müdürlük görevini üstlendi. 

16.04.2014 tarihinde Malatya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Daire Başkanı olarak atanmıştır. Ekim 2016'da Park ve Bahçeler Daire Başkanı olarak atanan ALICI görevini sürdürmektedir.

Hasan ALICI, evli ve 3 çocuk babasıdır.