a
444 51 44
Çağrı Merkezi
Share
HAYVAN PAZARI’NDA BAYRAM TEDBİRLERİ

Büyükşehir Belediyesi, sıkıntı yaşanmaması için gerekli önlemleri alıyor

  

Yaklaşan Kurban Bayramı dolayısıyla Malatya Büyükşehir Belediyesi, yapılması gereken çalışmalarla ilgili bir istişare toplantısı düzenledi.

 

Vatandaşların Kurban Bayramında kurban kesiminin yanı sıra bayram süresince herhangi bir sıkıntı yaşamamaları amacıyla yapılan toplantı, Büyükşehir Belediyesi Fırat Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi.

 

Yıldım: Kurban ibadetleri sorunsuz yerine getirilebilecek

 

Malatya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ali Yıldırım başkanlığında gerçekleştirilen istişare toplantısına, ilgili daire başkanları ve Esenlik Şirketi yetkilileri katıldı.

Toplantı öncesinde kısa bir konuşma yapan Genel Sekreter Yardımcısı Ali Yıldırım, “Malatyalı hemşerilerimizin kurban ibadetlerini daha rahat ve sorunsuz bir şekilde yerine getirebilmeleri için Büyükşehir Belediyesi olarak her türlü tedbiri almak için ilgili daire başkanlıklarımız ve iştiraklerimiz ile çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Canlı Hayvan Pazarında kurban satış ve kesim alanlarında sıkıntı yaşanmamasının yanı sıra vatandaşlarımızın bayramlarını en iyi şekilde geçirmelerini sağlayacağız” dedi.

 

Her türlü tedbir alınacak

 

Ali Yıldırım’ın konuşmasının ardından slayt eşliğinde Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Canlı Hayvan Pazarı içinde ve dışında alınması gereken tedbirler görüşüldü. İstişare toplantısında, Canlı Hayvan Pazarına gelen vatandaşların sıkıntı yaşamamaları için, otopark alanlarının düzenlenmesi, trafik akışının daha düzenli olması için yön levhaları ve yol çizgilerinin düzenlenmesi, hayvan satış ve kesim alanlarının bakımlarının yapılarak hijyenik bir hale getirilmesi, kaçak kesimlerin önlenmesi için denetimlerin artırılması, güvenliğin sağlanması, veteriner hizmetinin verilmesi gibi konular görüşüldü.

 

Mobil Kesim Ünitesi hizmete giriyor

 

Malatya Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından Canlı Hayvan Pazarı içerisinde olası yoğunluklarda ve daha sonrasında da adak kurbanlıkların kesiminde kullanılmak amacıyla mobil kesim ünitesinde de küçükbaş hayvan kesim hizmetinin verileceği bildirildi.