a
444 51 44
Çağrı Merkezi
Share
BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE MECLİSİ EYLÜL AYI TOPLANTISI DEVAM EDİYOR

Malatya Büyükşehir Belediyesi Eylül Ayı Meclis Toplantısının II. Birleşimi, Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonunda, Belediye Başkan Vekili Selim Pilten Başkanlığında yapıldı.

Toplantıda ilk olarak mazeret dilekçeleri alındı. Daha sonra gündem maddelerinin görüşülmesine geçildi.

Meclis toplantısında, gündem maddeleri arasında yer alan imar konuları görüşülerek kabul edildi. Ayrıca gündemde yer alan kadro iptal ve ihdası hakkındaki teklif kabul edilirken, Daire Başkanlıklarına yapılan atamalar ile ilgili olarak da Meclise bilgi verildi.

Toplantının Dilek ve Temenniler bölümünde kısa bir teşekkür konuşması yapan Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Selim Pilten, “Çok güzel bir coğrafyada yaşıyoruz. İyi ki bu topraklarda doğmuş ve buralı olmuşuz. Geçen toplantımızda Hekimhan Belediye Başkanımız Eylül ayının ortasında yaş kayısı hediye etmişti. Bugün de Arapgir Belediye Başkanımız üzüm ikramında bulunuyor. Kendilerine teşekkür ediyoruz” dedi.

Söz alan Arapgir Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu ise “Öncelikle Meclis Salonunu yeniden düzenleyerek bu hale getiren Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Selahattin Gürkan’a teşekkür ediyorum.

Bugün sizlere Arapgir ilçemizin sembolü olan dünyada bir eşi daha olmayan üzümlerimizi getirdim. Dalındaki gibi tap taze duruyor. Tescillenmiş olan Arapgir Köhnü üzümümüz gerçekten de her derde deva. Hemşerilerimizden kendi illerinin marka üzümüne sahip çıkmalarını istiyorum” şeklinde konuştu.

 Büyükşehir Belediye Meclisi Eylül Ayı Toplantısının III. Birleşiminin 15 Eylül 2020 Salı günü saat 14.00’de yapılmasına karar verildi.