a
444 51 44
Çağrı Merkezi
Share
MALATYA ZENGİN COĞRAFYASI VE TARİHİ OLAN BİR İLİMİZ

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Kamu Denetçiliği Kurumu Başkanı Şeref Malkoç ve beraberindeki heyeti kabul ederek bir süre görüştü.

Gürkan: Toplumun bilgilendirilmesi noktasında çalışmalar yapılmakta

Kamu Denetçiliği Kurumu Başkanı Şeref Malkoç ile çok eskiye dayanan bir hukuklarının ve arkadaşlıklarının olduğunu belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, “Kamu Denetçiliği Kurumu Başkanı Şeref Malkoç ve yol arkadaşlarını burada görmekten ve misafir etmekten büyük onur duymaktayım.

Malatya insanlık medeniyetinin başladığı Anadolu’yu Anayurt yapan destan şehrin adıdır. İlk devlet hayatının ilk bürokrasi hayatının başladığı, ilk hak ve hukukun yeşerdiği filizlendiği topraktır Malatya. Ombudsmanlığın başında bulunan Sayın Başkanın böyle bir medeniyet şehrinde kadim bir şehirde bu anlamda hem Sivil Toplum Kuruluşları ile yapacağı görüşmelerde hem adalet mekanizmasının işleyişi ve toplumun bilgilendirilmesi noktasında Malatya’yı ziyaret etmelerinden ve yapacakları çalışmalardan dolayı kendilerine bir kez daha teşekkür ediyorum” dedi

Malkoç: Tecrübeli ve başarılı belediye başkanımızı görmek bizleri mutlu ediyor

Malatya’da bulunmanın mutluluğunu ve heyecanını yaşadığını belirten Kamu Denetçiliği Kurumu Başkanı Şeref Malkoç ise yaptığı konuşmada, “Türkiye çok güzel bir ülke her ilin her bölgenin ayrı ayrı güzellikleri ve zenginlikleri var. 81 ilde bölge merkezi niteliğinde olan illerimiz var. Bunların başında da Malatya geliyor. Dinamik, hareketli kültürlü, bilinçli ne istediğini bilen insan yapısı, fevkalade zengin bir coğrafyası ve tarihi birikimi olan bir il Malatya. Yakın tarihimizde de önemli devlet ve siyaset adamları yetiştirmiştir.

Sayın Başkanımızı çok eskiden beri tanımaktayız. Sayın Başkanımız engin bir bilgiye ve beceriye sahiptir. Yerelde yöneticilik yapmak çok zordur. Ama insanlara yardımcı olmak, destek olmak olağan üstü güzelliktedir. Peygamber Efendimiz  (SAV); ‘insanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır’ buyurmaktadır. Yerel Yönetimler Türkiye’de fevkalade önemli. Türkiye’de çok güzel yöneticiler yetişiyor bunun memnuniyetini görüyoruz. Böyle tecrübeli, başarılı bir Belediye Başkanı görmek bizleri memnun ediyor.

Malatya ziyaretimizde, insanlarımızın kamu hizmetlerinden memnun olup olmadıkları, istekleri, arzuları ve talepleri nelerdir bunları toplumumuzun farklı kesimlerini dinlemeyi amaçlamaktayız” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan Şeref Malkoç’a Arslantepe höyüğünde yapılan kazılarda ortaya çıkarılan tarihteki ilk kılıcın birebir kopyası ile kayısı hediye etti. Malkoç ise Başkan Gürkan’a işlemeli porselen ile kitap hediye etti.